Dysk SATA-Instalacja XP Prof.-zniknęły partycje

Stało się coś dziwnego!

Miałem zainstalowanego XP home na dysku Sata 500 GB który był podzielony na cztery partycje. Kupiłem XP Prof. i chciałem go zainstalować na tym dysku bez zmiany partycji. Po włożeniu nośnika XP Prof. do napędu wszystko jest cacy ale gdy dochodzi do instalacji to pokazuje mi ,że ten dysk ma tylko jedną partycje o rozmiarze 131.072 MB a innych nie ma. dobrze ale instalację przeprowadziłem poprawnie bo myślałem ,że pokażą mi się pozostałe po zainstalowaniu ale niestety tak nie jest.Co ciekawe wziąłem inny dysk SATA o pojemności 300 GB który był wcześniej sformatowany ale niestety jest tak samo instalator pokazuje ,że jest też tylko partycja o w/w pojemności.Co robić ? bo i tak już chyba straciłem bezpowrotnie chyba wszystkie dane na dysku 500 GB #-o

  1. W jakim celu ta zmiana z Home na Prof?

  2. czy ten XP Prof. jest już ze zintegrowanym SP 1/2/3 czy podstawowy bez SP?

Z tego co pamiętam XP bez Service Pack ma ograniczenie obsługi dużych dysków.

Jeśli zainstalowałeś system poprawnie, to doinstaluj SP i powinna pojemność dysku być widoczna

na początek

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Otóż cel jest jeden - mam płytę główną FS i kupiłem XP z ded. dla FS po to aby było to zgodne ze sprzętem a jaki SP to trudno mi powiedzieC gdyż nie mam nigdzie o tym napisane.

Poprzedni system był tak samo zgodny za sprzętem jak ten co zakupiłeś, do tego te “zgodne, dedykowane” systemy kupowane na np. Allegro, bardzo często mają duże problemy z legalnością.

Jeśli poprzedni system był legalny i nie potrzebujesz kilku dodatkowych funkcji, które posiada XP Prof to wyrzuciłeś kasę w błoto.

Zrób to co Leon$ napisał i doinstaluj wszystkie poprawki, które pojawią się na Windows Update (łącznie z SP)

Oczywiście miałem legalnego XP home ale myslałem ,że jak zmieniłem płytę główną na FS to będzie to niezgodne. no trudno kasa poszła. A tak z ciekawości to instalowac na tym dysku SATA 500 GB chociaz pokazuje mi jedną partycje? A po wpisaniu tych parametrów wróci wszystko do normy?

Trzeba było spytać się tu przed a nie po :wink: Masz linka do sklepu/aukcji z tym systemem XP Prof, który zakupiłeś?

To już Leon$ musi się wypowiedzieć.

Od siebie proponuję to co wcześniej napisałem - włącz WU i ściągaj wszystkie poprawki, które się pojawią na liście.

Wszystko zrobiłem tak jak napisał LEON$ ale nic to nie zmieniło ,nadal nie ma innych partycji. cały mój dorobek poszedł w siną dal :-x

Jeżeli zależało ci na danych to prawdopodobnie będziesz miał bardzo duży problem z ich odzyskaniem bo mam wrażenie, że skasowałeś sobie pozostałe partycje. Tak jak pisałem wcześniej - bardzo nierozważnie postąpiłeś z tym zakupem i instalacją systemu.

PS. Instalowałeś SP i pozostałe poprawki?