Dysk SDD 500 GB SATA 2,5

Czy CRUCIAL MX500 500GB SSD będzie dobrym wyborem? :white_check_mark: :question:
Czy ewentualnie:
SAMSUNG 870 Evo 500GB SSD :point_left: :eyes: :white_check_mark:
WD Blue 500GB SSD :point_left: :eyes: :white_check_mark:
Czy może coś innego? :money_mouth_face:

Nie wiem jak WD (bo nie mam), ale Crucial i Samsung posiadam i z obu jestem zadowolony. Bardziej polecił bym Samsunga EVO.

Kioxia?

Co to?

https://www.google.com/search?q=kioxia&oq=kioxia&aqs=chrome..69i57j0i512l9.1197j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Zależy, jak potrzebujesz pewniaka że nie padnie to obojętne czy MX500 czy Samsung. Jak dysk do zwykłego PC na co dzień i gier to brałbym Kioxię, póki co u mnie bezproblemowe.

Mam Evo860 500GB oraz Cruciala MX1TB i oba wypadają podobnie (wydajnościowo).

Tani Kioxia, dobry WD (60 miesięcy gwarancji).

Cruciale są ok. ale wytrzymują zwykle te 3-4 lata i padają.

Wydajność przy S-ATA niema takiego znaczenia dzisiaj, wszystkie nowe dyski oprócz syfu, wypadają wystarczająco dobrze, a różnice nie są bardzo zauważalne w trakcie pracy. Jedynie najtańsze dyski na pamięciach TLC I SLC, niektórych producentów zwalniają znacznie po zapełnieniu ponad połowy dysku.

1 polubienie

Plextor 512 M8VC , Crucial MX 500 również polecam.Kioxia Exceria również można polecić na magazyn.

Jak podobne osiągi,to warto kupić nośnik z dłuższą gwarancją.

OK, to CRUCIAL odpada i będzie WD lub Samsung. :thinking:

Które masz na myśli? Mój Crucial BX100 250GB na MLC siedzi już w laptopie od ho ho (2016)… Czyżby nowe serie były aż tak kiepskie?

Wiesz co, nie pamiętam teraz konkretnie, ale z tych co wsadzałem ze średniej lub tańszej półki kilka lat temu, to sporo już wymieniłem ludziom, bo popadało trochę (sporo, to tak ze 30% np. w firmie było 14 laptopów, to w 5 padły). Osiągi to miało dobre, ale w pewnym momencie przestawało być widoczne. Inaczej niż Adata, tam dla odmiany znikają dyski od czasu do czasu, nie można usunąć partycji, albo pojawia się pełno wolnych sektorów. Najczęściej nawet nikt nie przychodził z Adatą jako dyskiem, tylko, że mu coś komputer źle działa. A najlepiej jest z SP. Tam są wolne sektory czasami już po instalacji systemu. :grinning:

TG natomiast ostatnio się spaprały, wersje czarne, są wyjątkowo nieudane.