Dysk się grzeje i spowalnia komputer - Acer Aspire 5738ZG czy dysk SSD się spiszę w grzejącym miejscu? (pod chipsetem)/

Witam. Moj laptop Acer Aspire 5738ZG strasznie ‘muli’ operacje na dysku masakrują wręcz prace komputera a wszystkie operacje trwają za długo. Winie za to dysk które chwile jak pochodzi osiąga temperature ponad 50 stopni.

 

Tu kilka screenów z których może ktoś z was mi potwierdzi moją teorie, że to wina dysku.

 

 

Error Scan pokazał kilka (niewiele) czerwonych kropek (uszkodzonych).

 

Z informacji jakie wyczytałem w internecie dowiedziałem się, że nawet wyczyszczenie całego laptopa nie obniży znacząco temperatury dysku ponieważ jest on umiejscowiony blisko chipsetu płyty głównej i robi za jego radiator.

 

Nie chciał bym za bardzo zmieniać laptopa więc zastanawiałem się czy może dysk SSD lepiej sobie poradzi z wyższą temperaturą pracy? Czy wywalić napęd który i tak nie działa i w jego miejsce wsadzić dysk? 

 

Komputer po reinstalacji windowsa.

Masz 5 niestabilnych sektorów na dysku. Zapuść skandiska przez cmd wszystkie partycje. Jak nie pomoże pozostaje zerowanie i remap programem MHDD (bezpowrotna utrata wszystkich danych na dysku).

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

 

chkdsk nic nie znalazł więc czeka mnie kopia danych i remap? Dużą różnice w wydajności poczuje?

Przepraszam ale nie dojrzałem C4 ma wysoką wartość. Mam nadzieję, że MHDD to też zniweluje w każdym bądź razie nie masz jeszcze żadnych badów na dysku. Jak wszystko się powiedzie to poczujesz znaczną różnicę.

Temperatury dość średnie, bez specjalnej tragedii, ale badsectory i te wyjątkowo tragiczne transfery…

myślę, że możesz się rozglądać za ssd…

Zerowanie w MHDD i wrzuć po zabiegu zdjęcie, ze smart dysku z MHDD - funkcja F8.

 

Zerowanie usunie wszystko z dysku.

 

I albo będzie OK, albo nowy dysk - w sumie piękny wynik 18 tysięcy godzin? współczesne dyski mogą tylko o takim wyniku pomażyć?

Dobre zdjęcie zrobiłem?

http://i.imgur.com/RaunqU3.jpg

 

Liczyłem, ze na zielonych polach sie skończy ale nie ma tak dobrze :stuck_out_tongue: popołudniu postawie Windowsa zobacze jak to będzie działać. Jak myślicie da rady?

 

Jak nie to trudno trzeba będzie wymienić dysk, będzie okazja by sprawdzić na własnej skórze tak chwalone SSD… choć aż tak sie mi z tym nie spieszy.

Nowy dysk.

No niestety chyba nie mam wyjścia, jest poprawa ale idealnie nie jest. Rozumiem, że tylko zielone pola są jeszcze dopuszczalne a dalej to już wymiana?