Dysk sie zacina, prosze o pomoc

Witam

Od dłuższego czasu mam problem z komputerem. Często mi się przycina przy muzyce, filmie czy tez przy rozmowie na Skype lub ts’e.Nawet przy filmikach z YouTube. Nie wiem dokładnie przez co się zacina. Niedawno robiłem całkowity format i nadal jest problem.

Oto parametry mojego komputera

Płyta głowna : ASRock ConRoe945G-DVI

Procesor: Pentium 4 3.06 GhZ

Ram: 2x512mb Geil

2x256mb Micron

A HDD: Seagate Barracuda 80gb

A tu screny z programu HD Tune 2.55

hdtunefl.jpg

hdtunebs.jpg

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Pokaż zakładke health z hdtune

Oto ona:

29200263.jpg

Hm… dziwne te wartości pokaż jeszcze smart z victiorii instrukcja:

instrukcja odczytu SMART Victoria.

Proszę

victoriazp.jpg

Teraz mam włączone GG, Firefox i AIMP2 i mi się przycina co chwile ale nie tylko muzyka tylko cały system, jak by był przeciążony.

hm… niedobrze, samych bad sektorów nie ma ale jest masa niestabilych sektórow oraz dużo z nich czeka na remampowanie, masz dwa wyjścia albo wymiana dysku, ewentualnie możesz spróbować wyzerować dysk programem MHDD połączonym z remapem: Instrukcja zerowania w MHDD

Po tej operacji dajesz nowy smart

Spróbuje wyzerować. Jak się uda to dobrze, jak nie to trudno będzie szybki wydatek.

A tak na wszelki wypadek, jakiej firmy preferujesz dysk o pojemności 250GB pod SATA II ??

Spróbuj podpiąć dysk pod np obudowę albo kabel do innego PC i przetestować. Dziwne jest że burst speed ma tak niską wartość (praktycznie równą średniej prędkości 2,2MB/s - prędkość jest też strasznie niska).

Z tańszych możesz za 125zl kupic Seagate 250GB Barracuda 7200.12 [sT3250318AS]

Dzięki wam za pomoc

Pozdrawiam

Sama powierzchnia talerzy może być dobra. Gorzej z prędkością wewnętrzną (buffor) - jest bardzo niska. Nawet na uszkodzonym talerzu powinna być w miarę dobra. Burst to prędkość z interfejsu dysku do systemu (interfejs może być uszkodzony lub coś źle podłączone).

Zobacz jeszcze czy dysk nie przestawił się w tryb pracy PIO zamiast UDMA (menadżer->kontrolery IDA/ATA… -> podstawowy kanał IDE-lub inny w zależności na którym u ciebie działa dysk).

Jeszcze nie zerowałem dysku programem MHDD

Bufor dysku jest 8MB, ale pisze 2MB. Nie wiem czemu.

Dysk działa w trybie UDMA (chyba)

Może coś pomoże screen właściwości dysku z programu Everest

everestn.jpg

A może coś nie tak mam w BIOS’ie poustawiane?

Jak dla mnie wszystko tutaj jest ok, dlaczego twierdzisz ze bufor jest 8??? jeśli dla tego modelu wynosi 2.

Próbuj go zerować i dawaj nowy smart

Warto kupić Spin Pointf4 od Samsunga większą pojemność niż 250gb, bo pomału te dyski już schodzą z rynku, ponieważ różnica w cenie pomiędzy np. 250 a 500gb jest tak niska, że nie opłaca się kupować 250gb… Seagate’a nie kupuj, bo te dyski były dobre, ale do czasów, gdy na rynku królowały dyski 40 i 80gb, teraz to są paście, które albo mają wadliwe firmware, albo siada mechanika. Ja miałem seagate’a, to nawet rok się nim nie nacieszyłem, bo poleciała mechanika. Wysłałem na gwarancję, dali nowy, 1,5 roku, wylazły bady, znowu wysyłka na gwarancję i to samo, więc się wkurzyłem i kupiłem samsunga spin point f4.