Dysk sieciowy - wykorzystanie [Win7, Android]

Do czego się wykorzystuje port USB w ruterze i jak?

Można zapisać np. na pendrive całą konfigurację rutera, można podłączyć drukarkę, można podłączyć np. webcama i zrobić coś w stylu mini-monitoringu. Można też podłączyć zewnętrzny modem 3G i rozdzielać z niego Internet. Nie zawsze występują wszystkie możliwości jednocześnie, ale generalnie takie rzeczy można robić dzięki temu portowi.

Zależy  jaki, zależy od routera.

 

Albo  do podłączenia zwykłej drukarki do  druku bezprzewodowego, albo   do podpięcia  zewnętrznej pamięci (pendrive, dysk), do  zapisu pobieranych  bezpośrednio  na routerze plików, lub udostępniania ich w  sieci.

Jak kupisz odpowiednie urzadzenie (czyt. Zmienisz firmware) to mozesz podłączyć tania kartę dźwiękowa (taka za 5zl z allegro) i zrobic odtwarzacz radia internetowego.

Dzięki za odpowiedzi. A jak skonfigurować te opcje z drukarką i pendrive?

Czy telefon Android może pobierać pliki na tym dysku przeniesione z komputera i odwrotnie.

sml_gallery_47690_20_51445.jpg

angry , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.

Chłopaki mają rację! najpierw podaj dokładny model routera który chcesz użyć!

http://www.orange.pl/kid,4002371290,id,4002371317,title,Sagemcom-Fast-2704-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem-,helparticle.html

 

To raczej ten

http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1980638/4056347035.pdf

 

Pkt 2.3.4 sposób wykorzystania USB.

 

Pkt 5.9 konfiguracja

O fajnie. A do tego USB to czy można przesyłać pliki między komputerem a telefonem?

 

Czy można podłączyć router do takiego gniazdka?

http://pokazywarka.pl/ookaqx/

Oczywiście  że  można, za pomocą odpowiedniej przelotki, ale czy nie  lepiej  wymienić  za parę groszy archaiczne gniazdo telefoniczne na obowiązujący obecnie standard RJ11 ?

 

Albo podwójne:

Bo mam zwykłe ale w innym pokoju, a to jest bliżej drukarki.

 

A co daje takie podłączenie pendrive do dysku? Jakieś przydatne opcje na co dzień?

Czy można zlecić skanowanie drukarce przez wifi?  :slight_smile:

Skoro się upierasz to kup  sobie takie cudo:

i-wtyczka-telefoniczna-uniwersalna.jpg

Nie podałeś nic, ten temat to jeden wielki niewypał. Twoje pytania są ogólnikowe więc odpowiedzi nie zawsze będą pasować.

 

Zacznij od określenia się co konkretnie chcesz zrobić, co posiadasz, czego ci brakuje, z czym masz problem.

Nie upieram się tylko, abo informuję

 

Już kilka razy pytałem czy “można przesyłać pliki na dysk (pendrive) podłączony do routera i czy może je potem pobrać telefon z Androidem

i pytam się " jak można przydatnie wykorzystywać ten port USB jak się ma tam dysk podłączony" oraz  “czy można tam podłączyć drukarkę i będzie się z niej korzystać identycznie jak z podłączonej przez USB”

Posiadam router (już mówiłem jaki) komputer z Windowsem 7 i wifi, telefon z Androidem, drukarkę HP i gniazdko telefoniczne z dostępem do internetu (w jednym z pokoi w moim domu)

do tego właśnie służy dysk podłączony do routera, podłączysz (wyślesz / pobierzesz) do niego wszystko co obsługuje protokół ip, więc czy to twój telefon czy to pc, czy telewizor, czy jakaś atmega z odpowiednim modułem.

 

Gdybyś wrzucił na niego openwrt możesz postawić np serwer apache / czy odpaliłbyś na nim klienta p2p 

 

Co do drukarki z drukiem przez wifi :arrow: tak, skaner również, z tym że możesz mieć problem z drukiem z telefonu (zależy czy android ma sterowniki do twojej drukarki)

z drukarką już wszystko wiem

ale jak będę miał dostęp do tego dysku przez telefon? jak włączyć ten dysk na telefonie?

to zależy jak sobie ustawisz (jakie możliwości daje firmware routera) - może być dostęp po FTP albo SMB. a telefon będzie potrzebował jakiegoś klienta. Na androida polecam ES File Explorer.

ok, a przekaz z kompa do kompa?