Dysk sieciowy z kilku dysków w chmurze

Czy są takie aplikacja umożliwiające połączenie kilku dysków np Google Drive w jeden widoczny z poziomu Windows na który standardowo będzie można kopiować pliki?

Testuję „CBackup” ale nadaje się jedynie do wysłania plików do chmury, nie ma dostępu do tych plików z poziomu Windows.

Fizyczne dyski można połączyć w jeden, ale z wirtualnymi takimi jak dyski sieciowe, to raczej się nie da.

No chyba że jakieś sporty ekstremalne w stylu założenia na tych dyskach dysków/plików dla maszyny wirtualnej i połączenie ich w maszynie wirtualnej w RAID 0. Teoretycznie się da ale w praktyce to bezsensowne.

Albo to cebula na darmowe 15 GiB.

:onion: :garlic:

Dokladnie, chodzi o cebulowanie na poczatek powiedzmy 100 x 15GB ;).

To tak się nie da żeby połączyć kilka osobnych kont google i ich dysków w jeden nie lepiej zainwestować nawet w używany przenośny i np podłączyć pod ruter

Zobacz https://www.multcloud.com/ ale to płatne jest.

może rclone + mergerfs dałoby się tak zrobić ale nie widzę sensu tak dziadować.

Hmm a może pewna strona z gryzoniem w nazwie brak limitu GB ale lubią kasować stare pliki . Chcesz tylko 1.5 TB takie dyski są tanie jak :onion: :onion: :onion: :onion:

Masz na myśli fizyczny dysk HDD 2,5" w obudowie 1,5TB?

Mam ok 800GB archiwum(zdjęcia, filmy muzyka itp) zwiększa sie to w tempie ok 40GB/rok. Trzymam na dysku 2,5 w obudowie bez backupu wiec w razie zniszczenia / awarii dysku wszystko tracę.

Zastanawiałem się czy są sposoby aby za darmo / jednorazową niewielką opłatą umieścić to wszystko w chmurze i mieć dostęp jak do zwykłego folderu.

Jeśli nie to myślałem, że może w grę wchodziłaby wymiana dysku SSD NVME 512GB laptopa na 2TB, trzymaniu wszystkiego na PC i zrobieniu zaszyfrowanego backupu w chmurze. Widzę usługę: „TeraBox” gdzie za darmo jest 1TB a jeśli trzymałbym to na dysku to zamknięcie tej chmury nie byłoby problemem bo kopia byłaby na dysku. ALE okazuje się, że mając laptopa na gwarancji nie mam możliwości wymiany dysku na większy bez jej utraty.

Jest jeszcze opcja z kartą SD 1TB ale widzę, że takie kosztują ponad 1000zł co nie ma sensu dla takich zastosowań.

Jeśli nie ma lepszego rozwiązania to jednak zostanę przy HDD 2,5 jeszcze 1,5roku do końca gwarancji, potem wymienię dysk w laptopie i tam przerzucę te pliki.

Teraz pytanie jak najlepiej zrobić ZASZYFROWANĄ kopię zapasową, która będzie się automatycznie aktualizować na tym dysku „TeraBox”?

Fizyczny HDD lub SSD serio 800 GB (Mi tyle gry zajmują Steam itp) . Nikt nie rzuca dyskami przenośnymi mój Seagate Expansion 1 TB kupiony w 2015 roku działa jak nowy do tej pory a ma czas pracy 3119 godzin

Tak. pCloud + pCloud Encryption.

Fajne mają ceny
500 GB > 199 euro = 935 zł
2TB > 399 euro = 1800 zł
10 TB > 1190 euro = 5600 zł
Kursy walut z dziś ceny zaokrągliłem a kolega chciał tanio jak dla mnie to nie jest tanio za 935 zł za tyle kasy masz 8TB Seagate HDD FireCuda Gaming Hub 8 TB Czarny (STKK8000400) - Dysk zewnętrzny - Morele.net

Dla porównania użyj tego:

Dysk zewnętrzny nie jest porównywalny z chmurą.