Dysk sprawny w 78%

Witam !

Niedawno zakupiłem sobie nowy sprzęt zrobiłem format … zainstalowałem program HDDlife Pro pierwszy 20,4 Gb dysk pisze że sprawny w 100% (ma on 5 lat) jednak drugi 120 Gb (kupiony w listopadzie) ma sprawność 78% ,a wcześniej miał 79% co jest dodam iż odklejiłem pl ą by ,aby podpiąć 20,4 Gb dysk czy wtedy przyjmą mi ten dysk :frowning:

Miałem podobny problem na nowiutkim WD program mi pokazywał bardzo niską sprawność dysku i również pokazywał że za około miesiąc zakonczy on swoją żywotność , przyczyną takich komunikatów była zbyt wysoka temperatura dysku (48-60stopni w stresie) po zastosowaniu dodatkowego chłodzenia na dysk komunikaty zniknęły, a dysk jak narazie pracuje 11 miesięcy

tylko że on się nie “stresuje” jego temperatura to 28 stopni :slight_smile:

Masz w umowie.

Zapewne będą kłopoty i to spore bo tego robic nie możesz. Gwarancja mówi to jasno.

napisze do nich że chce 2 dysk podłączyć i dadzą zezwolenie :slight_smile:

Podejrzewam że nie ,trzeba zanieść jednostkę centralną do serwisu i dać zlecenie montażu dysku.

uff jednak dostałem zgode :slight_smile: ale tylko na zamontowanie dysku :slight_smile: teraz dysk sprawny w 79% (21 stopni)

Witam,

Czy ktos mi moze pomoc. A mianowicie kupilem dysk seagate30GB i w HDDLife sprawdzilem ze stan dysku wynosi 97 % a sprawność 36 % temperatura dysku to okolo33 stopni, mam tez na dysku dwa wiatraczki ktore chlodzą moj dysk. A posiadam jeszcze stary dysk Caviar ( 5 letni ) 20 GB i stan jego to rowniez 97 % a sprawność 54%.

DLACZEGO tak mi pokazuje ze ten dysk nowy jest o 18 % słabszy od starego. :evil:

Jaki on nowy, dysk ma przynajmniej 4 lata.

I może być wypracowany,uszkodzony.

Nie sugeruj się tym co pokazują programy,często są przekłamania w odczycie.

Lepiej sugerować się co pokazuje SMART dysku,oraz jak wygląda dysk po zdjęciu partycji i założeniu i sformatowaniu.

Użyj do tego programu Fdisk i komendy format.

Można również użyć narzędzi producenta dysku.

Jest tylko jedna partycja. I byl dysk formatowany pod DOS-em.