Dysk SSD 120-128 GB - który polecacie?

Witam, posiadam laptopa ASUS K56CM i chcę go rozbudować o dysk SSD. Tradycyjny HDD planuję umieścić w specjalnej kieszeni w miejscu napędu optycznego. Wśród dość dużej oferty dysków SSD przypadły mi do gustu 3 modele:

 

  1. GoodRam C100 120GB na MLC w cenie 269 zł

  2. SAMSUNG 840 EVO 120 GB na TLC w cenie 285 zł

  3. Plextor M6S 128 GB na MLC w cenie 289 zł

 

Nigdy nie miałęm do czynienia z tego typu dyskami tak więc pytam o poradę, co byście wybrali i polecali?

 

Tak na marginesie czy ten ASUS obsługuje już SATA III? Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc, pozdrawiam.

Plextor M6S - najwydajniejszy i najbardziej opłacalny do 300 złotych. Na Internecie masz mnóstwo testów SSD 120-128GB.

Nie zgodzę się z powyższym wpisem. Polecam Toshiba Q Series Pro.

Czego byś nie Wybrał, to i tak będziesz zadowolony.

Witam. Już wczoraj dokonałem wyboru i zamówiłem samsunga. Martwi mnie jedynie zastosowana technologia TLC ale jest gwarancja 3 lata. Myślę, że w przeciągu tego czasu dyski SSD stanieja, staną się pojemniejsze i szybsze tak więc na dzień dzisiejszy nie chcę się przeinwestowywać. Dysk chcę zastosować jako systemowy a HDD umieszczę w kieszeni na miejscu napędu optycznego. Myślałem o SSD Plextor ale czytałem o ich wpadce. Toshiba faktycznie jest szybka. Co do posiadanego portu SATA, nie mam przy sobie tego laptopa, pamiętam tylko tyle, że jest tam i5 1.7 i sam sprzęt wyszedł na rynek na przełomie 2012/2013 tak więc mam cichą nadzieję, że jest tam trzecia generacja tego złącza. Pozdrawiam.

Tak, za 350 złotych, gdzie za kilkanaście złotych więcej masz Cruciala M500 240GB. Przepłacony zakup.

@stratus84, wpadki zdarzają się wszystkim firmom, a Plextor przynajmniej nie robił problemów z gwarancją po tym zdarzeniu.

Witam, dzięki Waszym opiniom i temu artykółowi http://pclab.pl/news59769.html postanowiłem, że wymienie ten dys na Plextora M6S 128GB. Samsunga kupiłem w sobotę w sklepie X-KOM, paczka dopiero została nadana tak więc jak ją otrzymam to oddam oryginalnie zafoliowane pudełko już w saloniku. Chyba nie powinni robić problemu. Wydaje mi się, że wyjdę na tym lepiej i faktycznie Plextor czytając opinie jest dobrą firmą. Dziękuję z aodpowiedzi w moim temacie i pomoc, pozdrawiam.

Ranking wydajności i cena: