Dysk SSD - 300zł

Witam,
widziałem, że jest tu kilka tematów odnośnie wyboru dysku SSD, mimo to zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze urządzenia (jak wiadomo każdy ma inne wymagania). Na dysk planuje wydać +/- 300zł. Dysk będzie przeznaczony pod nowy Windows 10 jak i podstawowe programy, oraz graficzno-filmowe. Myślę, że najoptymalniejszą wersją będzie ta, która posiada około 240 GB z racji, że w obecnym dysku na system przeznaczyłem 350 - wykorzystuje tylko 150. Najważniejszą kwestią jest niezawodność urządzenia oraz dobry serwis w razie ostatecznego uszkodzenia.
Jeżeli chodzi o komputer, podstawą jest płyta główna MSI B85-G43
Bardzo dziękuje za pomoc! :slight_smile:

Crucial MX 500 250 GB

5 lat gwarancji lub 100 TB zapisanych danych (54 GB dziennie przez 5 lat).

Samsung 860 EVO 250GB (MZ-76E250B/EU) (następca 850 EVO) za 299zł.

1 polubienie

GoodRam Iridium Pro za 294 złote


Kości MLC i 5 lat gwarancji.

Goodram IRDM Pro albo Samsung 860 EVO. Nic innego nie warto kupować.

Jasne, że nie warto, bo w internetach piszą, że TLC to zło :slight_smile:

Uświadamiam Cię, że 3-bit MLC w 860 Evo to nic innego jak TLC.

Tak, ale 860 EVO ma przyzwoity kontroler, ponad 70 GB cache SLC, kostki TLC, ale V-NAND (inna budowa i procesy kasowania/zapisu w porównaniu do NAND)

Testy praktyczne pokazują, że MX500 jest na tym samym poziomie wydajności. Nie widzę powodu dla dopłaty do Samsunga.

Su 800 to klasyczny i sprawdzony wybór :slight_smile: ale tak z tego co patrzę, to 299zł za 860 evo to jest kosmicznie dobra oferta.

Crucial MX500 albo GOODRAM IRDM PRO ale tylko PRO kości MLC i 60 miesięcy gwarancji :wink: