Dysk SSD a Windows


(m101st) #1

Cześć,
kupując laptopa z systemem ale dyskiem HDD chcę dokupić SSD. Pytanie czy trzeba przenieść na SSD system żeby wszystko działało szybciej i jak to zrobić? Jest to dużo pracy? Przy zakupie kompa z systemem dostanę kod instalacyjny o ile jest potrzebny do takiego zabiegu. Czy SSD 128 GB wsytarczy?


(darek719) #2

Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.


(pionner) #3

Po prostu podmieniasz dysk i instalujesz system na nowo. Przy instalacji podajesz klucz.
Jeżeli chodzi o samą instalację, to na youtube masz tonę poradników.


(m101st) #4

Rozumiem, że przy zakupie w sklepie lapka z systemem na HDD dostaje klucz, który umożliwi mi przeniesienie systemu na SSD. Chodzi o Windowsa 10 Home.


(Cedar) #5

Po co sobie życie utrudniać? Wystarczy klonowanie.

W laptopie? W obecnych czasach, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie będzie tam system Win 10? Twoje porady są bez sensu.


(Cedar) #6

Nie, w obecnych czasach klucz nie jest Ci do niczego potrzebny, nawet do ponownej instalacji systemu na tym komputerze, niezależnie czy z nośnika recovery czy na czysto z płyty DVD. Nie zawracaj sobie głowy kluczem.

Do przenoszenia systemu poprzez kopiowanie danych (klonowanie dysku) nigdy nie był potrzebny klucz,


#7

Jeszcze zostaje mit, by nie zużyć SSD to lepiej zainstalować system na nowo lub sięgać po jakieś dziwne do tego stworzone programy co równomiernie by przeniosły dane.


(xomo_pl) #8

Klucz systemu jest na płycie głównej, potrzebujesz tylko iso na pendrive w zasadzie.