Dysk SSD Adata - bluescreen'y

Witam, mam dziwną przypadłość z dyskiem który zakupiłem z rok temu.
Mianowicie podczas gdy nie jest korzystany w sensie nie uruchamiane programy, ładowanie plików itd. dostaje bluescreenów… Co bardzo mi przeszkadza na e-lekcjach.
Miał już ktoś taki problem?
Co może być nie tak?
Jeżeli ktoś bedzie chciał to podam model dysku, nie wiem czy to istotne.

Model dysku też, lecz ważniejszy będzie kod błędu.

jak mi wywala to pisze tak kod zatrzymania: UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION,
innym razem dzień wczoraj pisało: CRITICAL_STRUCTURE_CORUPTION
teraz mnie wywalilo i pisało: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

Pokaż dane S.M.A.R.T z Crystal Disk. (w opcjach programu przełącz na wartości DECIMAL (dziesiętne), będzie łatwiej czytać wyniki.

crystal disk info? bo tylko to mi wyskoczyło jak to wpisałem heh
Nie wiem czy dobrze ustawiłem.

Czy podkręcałeś procesor/ram/grafikę? Ja obstawiam problemy z RAM, ale wcześniej przywróć ustawienia fabryczne BIOS, zaktualizuj sterowniki (Windows Update + sterowniki grafiki), uruchom takie polecenia z uprawnieniami administratora (otórz cmd.exe klikając prawym i wybierając otwarcie jako administrator):

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

Jeśli to nie pomoże to przygotuj pendrive z programem memtest86+, uruchom z niego komuter i przeskanuj pamięć RAM http://www.memtest.org/
ps.
Zrobili instalator dla Windowsa dla ułatwienia widzę.

RAM podkręcałem owszem, ale tego problemu nie było na innym dysku. Ten dysk podejrzewam ponieważ we wszystkich sprzętach jakie posiadam zawsze jak go użytkowałem czy to na laptopie czy teraz na komputerze wywalało bluescreeny, po powrocie na normalny dysk hdd wszystko było okej.
Po za tym reszty nie podkręcałem. Zaraz spróbuje to zrobić co zaproponowałeś :slight_smile:

Co prawda ma nawalone jakichś błędów chyba związanych z adresowaniem, ale nie znam tego parametru. Musi ktoś inny zerknąć na raport SMART.

RAM przetestowany, wszystko OK.

Nie, to w ogóle nieistotne. Adata, to tylko naklejka na obudowie, znacznie ważniejsze są układy, jakie siedzą w środku.

SMART w przypadku SSD diagnostycznie ma śladową wartość.

A więc podstaw normalny dysk, zabezpiecz dane, a tego SSDka zapełnij w 80-90 % trudnym w kompresji materiałem (np. filmy), a potem dobij dużą ilością zapisów i kasowania pozostałej części w krótkim czasie - tak, żeby wyrównywanie zużycia nie zdążyło sobie z tym poradzić. Jesli to roczny dysk, powinien być na gwarancji.

Kupiony na allegro jako nowy, ale nie mam paragonu zagubiłem gdzieś -_-