Dysk SSD Adata, czy GOODRAM

GOODRAM ale PRO to bardzo dobry dysk :slight_smile: polecam jeszcze MX500 ma 60 miesięcy gwarancji TLC ale dobre TLC!

X-Kom potrafi wyzerować SMART by nie było widać używania?

Wystarczy, że dysku ktoś nie uruchomił.

A jak ma pecha jak ja i stawia system, wszystko ładnie i nagle potem wstaje na drugi dzien odpala i sie sypie system, nagrywa plik, restart komputera, a plik znika, nie otwiera aplikacji, a użytkownik odpala Crystal disk info i jest na czerwono “Zły”, a w szczegółach SMART pisze “Funkcja nieznana” i ilośc błędów po 17 godzinach to co ferelna sztuka czy może wrócenie do X-Kom i wyzerowali SMART dla nie poznaki??

Ty tak bronisz tych GoodRamó∑ jakby to zalozało od tego gdzie będziesz pracował.

‘Wyzerowanie’ SMART nie jest takie proste.

A po co mam ich bronić? Po prostu to o czym piszesz nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ludzie nie płaczą (oprócz Ciebie) po forach jak to im dziesiąta sztuka padła w ciągu tygodnia. Dlatego uważam, że albo rozdmuchujesz sprawę, albo najzwyczajniej w świecie bujasz. Rozumiem, że każdy może być niezadowolony z tego, że mu nowy sprzęt padł, ale to nie oznacza od razu, że może wszystkim wmawiać, że firma to największe zło tego świata. Problem jest taki, że w sieci nie ma fali negatywów, a to właśnie niezadowoleni konsumenci robią największy rozpierdziel. Myślisz, że Goodram bawiłby się w jakieś łapówki za usuwanie komentarzy? Za dużo mieliby do stracenia.

Nie zmienisz tego, że Goodramy to obecnie najchętniej kupowane dyski razem z samsungami. Są po prostu tanie i dobre.

I żebyś nie siał, że pracuję w Goodramie. Od nich mam Tylko pamięci RAM DDR3, SSD mam od ADATY na NVMe. Nie lubię ludzi, którzy przez swoje złe doświadczenia doradzają innym niekupowanie w miarę dobrego i przystępnego sprzętu.

Trochę jak z AMD, gdzie banda patałachów wmawia wszystkim wokół, że AMD jest badziew i zło, bo tak i “Yntel” najlepszy i nie ma konkurencji.

Chyba, że masz SSD firmy Transcend i robisz aktualizację firmware :slight_smile:

Kostki MLC, ale jedne z najwolniejszych i do tego jest dynamiczny cache SLC zamiast stałego bufora, więc są spadki wydajności.

@Nemeziss …TLC ale dobre TLC!.
To jak cholesterol LDL - zły cholesterol HDL - dobry cholesterol
:slight_smile:

2 dyski Goodrama IRDM Pro od ponad roku w dwóch maszynkach, codzienne normalne użytkowanie - bezproblemowe. Ale to tylko dwa dyski. To tak jak z Seagate - fama krąży, a ja złego słowa nie powiem, a miałem dysków tej firmy naście w swoim prywatnym użytku, żaden nie padł, żaden nie sypnął uszkodzonymi sektorami w przeciwieństwie do WD - tu na 4 posiadane dyski 1 padł na amen, 1 posypał sektory.
Za Goodramem Pro przemawia na pewno 5 letnia gw i pamięci MLC.

Były lepsze i gorsze serie, podobnie jak u WD.

Wykrakałem.
Dzisiaj po 1,5 miesiąca od wymiany nowy SSD ADATA padł na amen.
Poszedł do wymiany.