Dysk SSD Asus N61VG


(mski) #1

Chciałbym nieco poprawić komfort pracy mojego już dość wysłużonego laptopa poprzez wsadzenie bądź dołączenie dysku SSD, lecz nie wiem na jaki się zdecydować żeby był kompatybilny z moim sprzętem. Na dysku chciałbym zainstalować system i 2-3 aplikacje z pakietu adobe wiec myśle ze ok. 120gb by mi wystarczyło. Bardzo proszę o pomoc.

Asus N61VG
Procesor: Intel Core 2 Duo P7450 2.13 GHz
Ram: 4GB


(marky.wolfheart) #2

radziłbym zaopatrzyć się w 256 GB minimum. Pracując z plikami graficznymi na SSD będziesz się męczył. https://goo.gl/qtDmD1 do obudowy wejdzie każdy dysk SSD 2,5 cala o grubości do 9,5mm


(Direwolf) #3

Dysk SSD o pojemności 120GB wystarczy w zupełności.
Do tego sprzętu, który masz, nie ma co dobierać cudów. Czego nie kupisz, to i tak znacznie poprawi komfort pracy. Oby tylko nie był to Windows XP, bo nie za bardzo jest przystosowany do pracy z dyskami SSD.


(mski) #4

Dzięki za odpowiedzi, a polecicie jakiś konkretny typ dysku, bo nawet nie wiem jakie mam wejście sata na płycie głównej.


(Direwolf) #5

Jaki masz budżet na ten dysk?


(mski) #6

Ok 500zl. Aczkolwiek gdyby nie było wyjścia i trzeba by było dołożyć to dołożę. Lecz chciałbym się w tym budżecie zmieścić.
Odnośnie mojego poprzedniego posta to wydaje się ze na płycie jest złącze sataII.


(Direwolf) #7

Jak nie potrzebujesz dużo miejsca, to bierz taki https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-128gb-sata3-asu800ss-128gt-c-1047720/

A jak potrzebujesz więcej, to weź jego większą odmianę.
W obu przypadkach zmieścisz się w budżecie. I nie ma co czarować. Sprzęt nie wart większego inwestowania.


(mski) #8

Zdaje sobie sprawę z jakości tego sprzętu i jego parametrów, jednak jest mi jeszcze potrzebny wiec chce trochę poprawić jego działanie.

Dzieki za pomoc w temacie.


(Direwolf) #9

Nie zrozum mnie źle - ja nie próbuję obrazić twojego komputera. Chcę abyś wiedział, że nie ma co się dać namawiać na zakup dysków za nie wiadomo jakie pieniądze. Każdy dysk SSD, każdej klasy, dla tego komputera będzie oznaczał to samo - ogromny przyrost komfortu i płynności w działaniu. I tyle w temacie. Nie ważne, czy wydasz 250zł, czy 400zł.


(mski) #10

No pewnie, w żadnym momencie tam tego nie odebrałem. Zdaje sobie sprawę ze to był w miarę dobry sprzęt ale 7 lat temu gdy byl kupowany. Jednak jest mi jeszcze potrzebny w domu Windows, wiec chce go reanimować ale tak jak mówisz nie za wszelka cene.

Jeszcze zapytam przy okazji czy w nim można zwiększyć ram czy nie ma możliwości wsadzić tam dodatkowych kości?


(Direwolf) #11

Ze specyfikacji podanej na stronie producenta wynika, że 4GB to maksymalna ilość pamięci.
https://www.asus.com/Laptops/N61Vg/specifications/


(Krzysztof Nowak) #12

ADATA Premier Pro SP920

ADATA Ultimate SU800 3D NAND