Dysk SSD bardzo dużo błędów odczytu! (ma ok. 4 miesiące)

Mam problem z dyskiem ssd. Wczoraj zauważyłem że kilka funkcji systemu nie działa prawidłowo. Od razu przeskanowałem dysk a ten znalazł bardzo dużo błędów. Zaczeły wyskakiwać błędy odczytu (CRC). Następnie po naprawie błędów pliki systemowe się uszkodziły i niektórych nie da się naprawić. Właśnie przygotowuję się do formatu tego dysku i do ponownej instalacji na nim systemu. I teraz pytanie czy te błędy po formacie znikną i dysk będzie działał normalnie? Bo nwm czy instalować system na drugim dysku SSD czy na tym.
Dysk ma około 4 miesięcy i był kupiony w X-KOM.
Zrzut z programu HD Tune:

Dysk jest na gwarancji

Masz gwarancję? Skorzystaj.

Użyj programu Hard Disk Sentinel (moze być trial) i wklej zrzut ekranu z HD Sentinel

Mam 2 HDD od prawie 5 lat i żadnych problemów. A tu kupuję ssd i proszę :frowning:

I jak z tym?

Reklamuj. X-kom wymienia dyski od ręki.

1 polubienie

SSD za 120 zł.? Bingo

hahahaha x-kom zbiera plony swego badziewia
Szkoda tylko mi Pana że uległ pan takiemu marketingowi w sumie tu sporo fejkowch kont co polecają i aprobują ten sklep z drugiej strony co to za model dysku ?!

ApacerAS350 256GB

Dysk już działa! Po formacie nie ma żadnych bad sectorów. Być może miałem wirusa.

Czemu nie zainstalujesz sobie softu producenta dysku do weryfikowania jego stanu?

1 polubienie

Ten soft to żart! Nie dość że lubi się zcrashować to jego instalator odpala mi się w języku chińskim i nie wymusza uruchamiania programu z uprawnieniami admina więc trzeba robić to ręcznie. Nie pokazuje prawie żadnych danych i jest nieintulicyjny :frowning:

Jaki dysk taki soft lub na odwrót.

1 polubienie

Jaki sklep taki produkt… pierwsze zapytanie o dysk kieruje do kiepskiego sklepu czyli x-kom na 2 stronie wyszukiwań same ruskie/chińskie fora i strony…

Że też są ludzie które wierzą w 1 gównianą reklamę i dają sie karmić tymi marketingowymi kłamstwami zamiast zapytać o specyfikacje sprzętu - o dokładną specyfikacje !!
I sprawdzić samemu opinie na temet danego sprzętu na innych forach, stronach.

Ciesz się, że kupiłeś SATA a nie superhiperextraspeedy NVMe.

Jeszcze jakieś “rewelacje” w podobnym stylu ma kolega? Może, że Lidl badziwny, bo miód nie smakował? Oponeo kiepskie, bo ma w ofercie też i tanie, słabe opony? No ma, ale też ma takie po 1500 zł za sztukę.

Tak samo w @x-kom.pl, są tańsze i droższe dyski. Za to (przynajmniej ja) nigdy z x-kom nie miałem problemów z reklamacją. Ostatnio, w salonie w Gdańsku, od ręki wymienili mi plecak na nowy (i to po raz drugi!), bo popsuł się zamek. Wcześniej pękła rączka i też został (od ręki, w salonie) wymieniony na nowy.
I dla mnie oczywistym wyborem jest sklep, który w ten sposób traktuje klienta, a nie to, że coś co sprzedali, się popsuło.

3 polubienia

Ja mam pytanko dotyczące zdjęcia z zielonymi i czerwonymi kwadracikami. Z tego co mi wiadomo to służy ona do sprawdzania powierzchni dysku czyli talerzy . Więc co sprawdzasz nim w dysku ssd skoro on jest na układach scalonych.Powierzchnię układów scalonych?

Nie powierzchnie tylko sektory a dokładnie ich stan.
Jeżeli uszkodzi się komórka/warstwa to będzie miało to odwzorowanie w postaci czerwonego kwadratu/tów.

1 polubienie

@krzysio.te1 w razie problemów z dyskiem, zachęcamy do kontaktu z naszym działem wsparcia technicznego.

E-mail serwis@x-kom.pl
Telefon 34 377 00 30

Pozdrawiamy x-kom

Co ma sklep do tego? Producent jest winny .A ,że sklep ma ten produkt to już inna sprawa. A jak ktoś kupuje tanie badziewie bo mu szkoda kasy to trudno.I tu dam przykład. Naprawiałem kiedys Samsunga A5 .Uszkodzony dotyk. Więc pytam klientkę zamawiamy oryginał czy podróbkę .Ona na to ,że podróbkę .Więc zamówiłem na aukcji podróbkę. A że jest to LCD a nie amoled to jest grubsze i problem aby to wsadzić w telefon. Klientka ma pretensje do mnie.Więc pytam chce pani oryginał za 300zł? Tak . Więc szukam-tu i tam okazuje się ,że oryginałów już nie ma i nie będzie.

Ni demonizujmy, te dyski są kiepskie, ale rodzicom do netu “bardzo ładnie i szybko” chodzi laptop. Maja z pół roku i jeszcze nie padł. Jak padnie, to pewnie i odziedziczonego po bracie laptopa tez się wymieni. :wink: