Dysk SSD do 450zł

Witam, planuje kupić dysk SSD do laptopa (DELL Vostro 3500) i zastanawiam się nad 3 następującymi modelami:

Najbardziej ciekawi mnie jakie są różnica między Vertexem a Agility? Jedyne co zauważyłem to że Vertex ma 50,000 IOPS a Agility tylko 10,000.

Zastanawiam się także nad Kingstonem ze względu na to że jest dużo tańszy niż dyski OCZ.

Liczę na wasze opinie w tej sprawie i z góry dziękuje za poświęcony czas :slight_smile:

Vertex 2 będzie najlepszy. To dysk, który zbiera bardzo dobre opinie.

Tak wiem że zbiera dobre opinie ale głównie chciałbym wiedzieć czym się różni od Agility?

Wg specyfikacji Agility oferuje 10,000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS),

natomiast Vertex aż 50,000 IOPS przy losowym zapisie.

jedyny problem w tym, ze OCZ z literka E jest w mniejszym procesie technologicznym i moze nie osiagac wartosci podanych (285/275) oraz ma mniejsza liczbe zapisow komorek (tak o polowe w stosunku do tych bez literki E)

w dodatku wersja 64GB moze byc tez na 8 kosciach (zamiast 16) co przeklada sie na bardzo mierne wyniki (choc podobno OCZ wymienia na ‘normalne’ 16)

jesli juz to albo Adata (na SF1200) lub Intel G3, albo pewne Vertexy 80-100GB (120 jest w 24nm)

Dobra to teraz się zastanawiam między tym Kingstonem co podałem i Vertexem, Dopłacić te 60zł i kupić tego vertexa czy może jednak postawić na Kingstona i zaoszczędzić parę złotych?

v100 jest cienki… jak juz Vertex’a albo Crucial c300 - nastepca c400 daje ciala na potege 8)