Dysk SSD do laptopa ASUS

Witam chciałbym zamontować sobie zamiast napędu CD/DVD adapter+Dysk SSD, i stąd moje pytanie, bo czytałem że nie każdy laptop ma jakieś wejście na ten dysk. Czy jest taka możliwość w laptopie ASUS X550JX(X550J)?

Jak masz napęd, to musisz dokupić adapter (kieszeń). Kieszonki mają 2 różne złącza i 2 różne wysokości.
Wykręć napęd i sprawdź jaka będzie pasowała u Ciebie.

Włączasz allegro, wklepujesz model laptopa + słowo “kieszeń” i masz wyniki, np.
http://allegro.pl/kieszen-na-drugi-2nd-dysk-asus-x550j-x550jk-x550jx-i6580862287.html

HDD daj do adaptera. SSD włóż w miejsce HDD, bo na 99% tylko tam jest SATA3.

SSD już masz?

Kieszenie to się powinno kupować do konkretnego modelu żeby uniknąć niespodzianek i żeby miały maskownicę taką jak ma napęd optyczny (żeby laptop nie wygladal jak odpustu), dopiero wtedy jak jest brak dedykowanych to się myśli nad uniwersalnymi.
Do kieszeni przekładasz dysk HDD z laptopa, a w jego miejsce na stałe zakładasz SSD na system, dlatego musisz wiedzieć jakie masz złącze w laptopie przed zakupem SSD.

Dziękuję za wytłumaczenie :slight_smile:
Kieszonkę mam od kilku lat. Kosztowała mnie 20 PLN więc jak patrzę na tę wyżej za ponad 50 to śmiać mi się chcę :slight_smile: bo moja jest dokładnie taka sama.
PS maskownica napędu jest przekładana - czyli swoją pasująca przepinasz zarówno do nowego napędu jak i kieszonki.
Także nie ucz ojca dzieci robić :wink: