Dysk SSD do laptopa ASUS

Podjąłem decyzję o zakupie dysku SSD do mojego nienowego już laptopa.
Model laptopa to ASUS F540L. Tak wiem, komputer nie powala parametrami, ale mnie do przeglądania internetu i pracy z Office wystarcza, jedynie obecny dysk HDD ma często 100% użycia, co masakrycznie spowalnia system, czasem muszę czekać kilka sekund, aż otworzy się menu start :frowning: Obecnie mam dysk Toshiba mq01abd100.

Chciałbym upewnić się, czy dysk SSD, jaki mam na oku, tj. Samsung 860 EVO 500GB będzie u mnie pasował. Chciałbym wymienić samodzielnie, wg mojego rozeznania będzie pasować, ale nie wiem, czy wziąłem wszystko pod uwagę.

Powinien pasować, moja rada tylko taka, ze jak amsz 4 GB RAM, to weź najtańszy o danej pojemności. Będziesz go swapem katował i nie ma sensu inwestowania w lepsze/szybsze. :wink:

To dobry dysk, ale też mi się wydaje, że przepłacasz do takich zastosowań. Kioxia, czy goodram na tlc kupisz o stówkę taniej, w takich zastosowaniach w zupełności wystarczy. Pewnie nawet dysk na qlc przeżyłby tego laptopa :wink:

1 polubienie

Może rzeczywiście wezmę tańszy model KIOXIA Exceria 480GB. Ma dobre opinie.

Zwykły dysk SATA, więc będzie pasował. Nie jest to jakiś laptop pierwszej młodości, więc spokojnie wystarczy tańszy SSD.
Crucial 480GB 2,5" SATA SSD BX500

Proponuję coś ze sprawdzonych modeli np. wyżej wspomniany Crucial BX500, a najlepiej MX500

Tutaj jest lista dobrych modeli SSD https://polecanelaptopy.wordpress.com/polecane-dyski-ssd-sata-2016/

Co to za autoreklama? Konkurencję DP robisz? :joy: