Dysk SSD do laptopa na system

Czesc,

Potrzebuje porady, chciałbym do swojego lapka MSI GP62 7RD LEOPARD dołożyć dysk SSD.
Według informacji z nalypki mam możliwość wsadzenia dysku u złączu pci-e gen. 3 (nie wiem czy to istotne)

Kilka pytań, dysk chciałbym przeznaczyć na sam system, programy działałyby na hdd i czy to ma sens?
Jaka była by żywotność takiego dysku, moje codzienne użytkowanie to przeglądarka i jakaś gierka, żadnych zaawansowanych operacji.
I ostanie, najważniejsze jaki dysk wybrać? Który jest polecany, myślałem o czymś w pojemności 250gb, myślę że będzie optymalna.

Programy z których często korzystasz również zainstaluj na SSD.

Trudno stwierdzić. 20 lat?

W jakim budżecie chciałbyś się zmieścić? Jeżeli chcesz względnie po kosztach to raczej będziesz musiał wziąć coś na kościach TLC, co nie będzie złym rozwiązaniem z uwagi na mniej wymagające czynności - dobrą, niedrogą opcją jest WD WDS250G2X0C .

Dyski na PCIe są wydajniejsze. Moim zdaniem ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200


Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to +/- 300zł

Dzięki za propozycje

Podpowiedzcie mi jeszcze co na SSD poza systemem powinno się znajdować, jakaś przeglądarka i to wszystko? O grach które średnio ważą 50gb raczej nie ma tu mowy.

Grę, w która grasz najwięcej możesz zainstalować na SSD :slight_smile: pojemność dysków pisze się duzymi literami to tak na przyszłość :slight_smile:

1 polubienie

Odkopie trochę temat, zadzwoniłem sobie do x-kom, od nich kupowałem laptopa, pracownik obsługi powiedział mi że posiada on standardowe złącze m2 i kompatybilny będzie np taki dysk https://www.x-kom.pl/p/340495-dysk-ssd-adata-256gb-sata-ssd-ultimate-su800-m2-2280.html i żaden z podanych przez was, jak to jest? bo teraz juz głupiałem i nie wiem czego szukać :\

Jeżeli nie masz pewności, napisz na support MSI z kodem i modelem MSI. Dokładnie powinni Ci wskazać jakie dyski są kompatybilne z tym modelem. Jeżeli zwykły M.2 to moim zdaniem lepszy będzie

Co to jest zwykły m 2, a co to jest nie zwykły m2 według ciebie?

Do autora tematu, musisz się dowiedziec czy obsługuje dyski M.2 z magistralą SATA czy PCi-Express NVMe.

http://download.msi.com/archive/mnu_exe/179B+1799+16JB+16J9_v2.0_G_Polish.zip

Strona 2-18 Czyli zarówna SATA jak i PCIe. Instrukcje są w sieci więc jaki problem jest sprawdzić?

Jak najbardziej ładuj M.2 PCIe. Prawdopodobnie nawet dysk z radiatorem Ci tam wejdzie: