Dysk SSD do starego laptopa

Czy jest sens kupić dysk SSD do starego laptopa Fujitsu  Siemens v8010 z procesorem Intel Pentium 1700MHz i 3GB DDR2 Ramu?

Laptop jest używany do przeglądania internetu,worda.

 

Oczywiście, że tak. Nie będą to zmarnowane pieniądze, szczególnie, że jak stary laptop padnie to dysk można przenieść. Miesiąc temu kupiłem dysk SSD SATA III do laptopa LENOVO 3000 N200 / 2GB DDR2 / SATA I. Różnica w szybkości jest kolosalna, mimo że płyta z SATA I nie wykorzystuje pełnych możliwości dysku.

 

Zakup dysku SSD jest chyba najbardziej opłacalny. Wymiana procka i pamięci nie przyniesie tak znaczącej zmiany jak SSD.

Co racja to racja procesora na lepszy wymienić się nie da bo mam prawie najlepszy jaki da się,pamięci mam sporo jak na taki laptop.

To,że dyski SSD są opłacalne to wiem bo mam taki dysk w komputerze.

Jeśli masz taką możliwość to po prostu przełóż SSD z kompa do laptopa i przetestuj. Wiem że to trochę roboty z instalacją ponowną system ale to najlepszy sposób żeby sprawdzić na własnej skórze czy się opłaca kupować SSD do takiego laptopa.

 

Jednak za dużo z tym roboty i po przemyśleniu nie opłaca się w tego laptopa inwestować bo to prawie zabytek.

Dzięki za pomoc

A po co ponownie instalować system? Wystarczy skopiować dysk 1:1, potem ewentualnie naprawić partycje i płytką instalacyjną windowsa naprawić sektor rozruchowy…

Bym spróbował gdy by nie padł przed chwilą zasilacz do tego laptopa.

jak sa rozne kontrolery dyskow, rozne chipsety to nie ruszy dysk nawet w trybie awaryjnym.

Jeśli to będzie używany SSD z allegro to tak…