Dysk SSD Goodram C40

Witam, mam dosyć dziwny problem z dyskiem ssd Goodram C40 120gb.

Raz działa długo bez problemu, a raz potrafi się wyłączyć po 30 minutach używania komputera. Oczywiście gdy kilka godzin grałem w jakąś grę, zainstalowaną na innym dysku takie coś nie wystąpiło. Ostatnio także w pewnym momencie ładowania Windowsa zawiesza się na chwilę, ale tylko gdy komputer stoi długo nie używany. Na początku myślałem że to wina bałaganu w systemie ale format nie pomógł.

Szukam programu, który monitorowałby pracę tego dysku, jakoś go sprawdził, szczerze to sam nie wiem…

Miał ktoś podobny problem? Będę wdzięczy za każdą pomoc.

Zainstaluj CrystalDisk Info i pokaż zrzut ekranu z wynikami SMART tego dysku.

Zerknij na ustawienia zasilania.

Snap3.jpg

Ten dysk słynie z problemów. Niestety ze względu na oszczędności na kontrolerze cierpi niezawodność. Dlatego lepiej dopłacić np do iridium pro. Z reguły w takich przypadkach jak twój pomaga aktualizacja firmware. 

Tak to jest jak żal wydać 50 zł więcej :smiley:

 

Aktualizacja firmware dysku ssd?

 

W ustawieniach zasilania mam podaną wartość 0 (Nigdy).

 

A tutaj ten screen z programu.

Skąd takie dziwne przypuszczenie, że to dysk. Jak komputer się wyłącza bez przyczyny to albo coś się przegrzewa albo marnej klasy zasilacz. Z dyskiem SSD wszystko OK gorzej z następnymi daj screeny z pozostałych dysków.

Nic nie znaczące błędy, wystarczy usunąć, ale to i tak magazyny danych.

 

Napisałem do Goodram i dostałem taką odpowiedź:

 

 

 

Szczerze mówiąc narazie jest wszystko dobrze, więc to pomogło, w załączniku wrzucam ten plik jeśli jeszcze ktoś miałby podobny problem.
 

S9FM025.7

1 polubienie

@donata1234 dziękuję ogromnie za pomoc i firmware do dysku Goodram C40 120GB !!!

(równocześnie jest to zupełnie niezrozumiałe dlaczego Goodram nie zamieszcza firmware do pobrania na własnej stronie, choćby i z notką o przesunięciu odpowiedzialności za jego użycie na użytkownika)