Dysk SSD Goodram C40

(donata1234) #1

Witam, mam dosyć dziwny problem z dyskiem ssd Goodram C40 120gb.

Raz działa długo bez problemu, a raz potrafi się wyłączyć po 30 minutach używania komputera. Oczywiście gdy kilka godzin grałem w jakąś grę, zainstalowaną na innym dysku takie coś nie wystąpiło. Ostatnio także w pewnym momencie ładowania Windowsa zawiesza się na chwilę, ale tylko gdy komputer stoi długo nie używany. Na początku myślałem że to wina bałaganu w systemie ale format nie pomógł.

Szukam programu, który monitorowałby pracę tego dysku, jakoś go sprawdził, szczerze to sam nie wiem...

Miał ktoś podobny problem? Będę wdzięczy za każdą pomoc.

(Veers) #2

Zainstaluj CrystalDisk Info i pokaż zrzut ekranu z wynikami SMART tego dysku.

(Ja$) #3

Zerknij na ustawienia zasilania.

Snap3.jpg

(Longhorn2009) #4

Ten dysk słynie z problemów. Niestety ze względu na oszczędności na kontrolerze cierpi niezawodność. Dlatego lepiej dopłacić np do iridium pro. Z reguły w takich przypadkach jak twój pomaga aktualizacja firmware. 

(donata1234) #5

Tak to jest jak żal wydać 50 zł więcej :smiley:

Aktualizacja firmware dysku ssd?

W ustawieniach zasilania mam podaną wartość 0 (Nigdy).

A tutaj ten screen z programu.

(mrFreeze) #6

Skąd takie dziwne przypuszczenie, że to dysk. Jak komputer się wyłącza bez przyczyny to albo coś się przegrzewa albo marnej klasy zasilacz. Z dyskiem SSD wszystko OK gorzej z następnymi daj screeny z pozostałych dysków.

(donata1234) #7

Nic nie znaczące błędy, wystarczy usunąć, ale to i tak magazyny danych.

Napisałem do Goodram i dostałem taką odpowiedź:

Szczerze mówiąc narazie jest wszystko dobrze, więc to pomogło, w załączniku wrzucam ten plik jeśli jeszcze ktoś miałby podobny problem.

S9FM025.7

(tomaszmister) #8

@donata1234 dziękuję ogromnie za pomoc i firmware do dysku Goodram C40 120GB !!!

(równocześnie jest to zupełnie niezrozumiałe dlaczego Goodram nie zamieszcza firmware do pobrania na własnej stronie, choćby i z notką o przesunięciu odpowiedzialności za jego użycie na użytkownika)