Dysk SSD - instalowanie systemu

Witam mam problem z dyskiem SSD a dokładnie to jak chce na niego zainstalować system to klikam na partycje gdzie ma zostać zainstalowany system i wyskakuje błąd że nie ma przydzielonego miejsca na system i pisze żeby zrobić to w biosie. Pomoże ktoś?

Jak ktoś nie wie o co chodzi proszę pisać i dam zdjęcie.

Zakładam, że chcesz zainstalować Windows 10 - utwórz bootowalnego pendrive za pomocą narzędzia Media Creation Tool , uruchom kompa i wywołaj Boot Menu za pomocą klawisza F12 (lub innego - doczytaj w instrukcji płyty głównej, laptopa?), program instalacyjny pokaże ci wszystkie dyski jakie widzi a ty mu wskaż SSD. Jeśli dysk jest nowy (niepartycjonowany) to instalator sam utworzy partycję systemową a jeżeli był używany to wykasuj wszystkie partycje i utwórz systemową i dalej już instalator cie poprowadzi.

Nie działa. Macie jakieś poradniki albo opisać jak zrobić partycje dysku SSD w Biosie?

Bardzo bym był wdziędzny za pomoc.

Pokaż zdjęcie błędu.
W BIOSie na ogół nie da się partycjonować dysku.

Za pomocą instalatora Windows, usuń wszystkie partycje z dysku SSD. Absolutnie wszystkie

Potem utwórz na opróżnionej powierzchni partycję i wskaż , że tam ma się instalować Windows:)

Jutro wstawie zdjęcie co mi wyskakuje. Bo pamiętam że próbowałem usuwać partycje z dysku ale wyskakiwał mi błąd.

Odłącz wszystkie inne dyski i spróbuj jeszcze raz gdy do kompa masz podłączony tylko jeden dysk.

No mam tylko 1

Albo ogarnij inny komputer, podepnij dysk i ręcznie zrób partycję albo odłączaj i podlaczaj aż zaskoczy

W biosie wyłącz SECURITY i zmień na UEFI. I jeszcze jest ustawienie jaki system tam będzie, to zmień na “Other”.

Ale to jest nowy dysk.

Sprawdze i dam znać.

Właśnie dlatego że jest nowy nie ma utworzonej partycji a komputer nie zawsze ma chęć wykryć SSD żeby ta partycję zrobić podczas stawiania systemu.
Najpewniejszy sposób to podpiąć go pod inny komputer stworzyć partycję i wtedy instalować system.
Ustawieniami w biosie pewnie też dasz radę to jakoś ustawić ale sporo zależy od płyty głównej więc ciężko pomóc

To jak mam to zrobić?

Czy najpierw utworzyłeś partycję na tym dysku?

Nie

to najpierw go sformatuj, pod innym komputerem .

Ale on jest sformatowany pisze że na 230mb jest na 230mb wolne