[Dysk SSD] Jaki wybrać najlepszy zewnętrzny dysk 2TB?

Chcę sobie kupić w miarę możliwie najlepszy dysk zewnętrzny o pojemności 2 TB. Żeby też taki Dysk był szybki i służył mi na lata. Nie wiem czy 5400 obrotów na minutę to są najszybsze dyski, czy są szybsze ?
Potrzebuję taki dysk na zdjęcia i filmiki. Budżet na taki dysk mam 300 zł. - jak już będę miał taki dysk to sobie później dokupię fajne skórzane etui na taki dysk.
Nie wiem jakie teraz są najlepsze takie dyski SSD ?

  1. WD Eelements portable 2TB USB 3.0

Czy lepiej kupić dysķ hdd ?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-zewnetrzne/dashdrive-hv620s-1tb-2-5-usb3-1-slim-czarny

Czy może jednak dysk przenośny taki: https://m.euro.com.pl/archiwizacja-danych1/adata-dashdrive-hv300-2tb-2-5-usb-3-1-czarny.bhtml

Co możecie mi dobrego i sensownego polecić w tej sprawie ?

Zerknij na ten:

Polecam, te WD rzadko się psują.

Są szybsze, ale na USB3.0 5400 obrotów wystarczy.

Jakie, bo nie widziałem jeszcze fajnego skórzanego etui na dysk?

Ciekawe czy jakość tych dysków jest taka jak mojego pendrive PNY gdzie po dwóch miesiącach nieużywania pliki znikają.

Najważniejsze to zintegrowany kabel.
Wszystkie dyski które miałem z gniazdem miały problem, nie wiem co w tych kablach jest takiego ale te odpinane dosłownie po kilku użyciach przestawały łączyć, dyski w obudowach ze zintegrowanym kablem jakoś nie są na to podatne, jeden mam już ponad 10 lat.

Mam jednego WD, 1,5TB, ma już kilka lat i żyje ale…
Konstrukcja uniemożliwia wymianę obudowy, kabel dołączany co kilka użyć do wymiany.
Służy mi z tego powodu wyłącznie do przechowywania kopii ważniejszych danych, do użytko na codzień kompletnie się nie nadaje.
Do codziennego użytku złożyłem sobie patent.
Walał mi się dysk msata 240GB, dokupiłem to

@januszek Ten dysk co mi dałeś linka ma 590 GB i jest za prawie pięć stów. To się totalnie nie opłaca. Za 5 stów to kupie 4 TB. - A ja mam budżet do 300 złotych i chcę 2 TB. Czemu nikt nie czyta co piszę. Nie interesują mnie dyski mniejsze niż 2 TB.

A co powiecie o tych dyskach typu: samsunga, asus lub segate albo Toshiba Canvio Basics 2TB, który ma USB 3.0, pozwalającym osiągać prędkości dochodzące do 600MB/s, ewentualnie Uniwersalny dysk zewnętrzny WD My Passport 2TB ?

Który z wymienionych dysków będzie najlepszy i najkorzystniejszy ? I nadawał się będzie do podłączenia do laptopa, z którego będę pobierał zdjęcia i filmiki na ten dysk ?

Czytaj moje posty wyżej.

Najlepiej kup sam dysk 2,5" powiedzmy WD i dokup tanią obudowę.

Czytaj co pisałem.

Chyba żaden.

@daras28-82 Nie będę tak kupował tak jak mi piszesz bo mnie to nie interesuje.

Chcę mieć jeden dysk porządny sprawny co będzie wszystko działało I zawsze kiedy będę potrzebował będzie sprawnie działał o każdej dnie i porze. Będzie dobry kabel nie będę musiał mieć problemu z tymi kablami. Podepnę i ma działać i tyle mnie interesuje.

Czyli chcesz SSD, sprawdź ich ceny, nikt ci za darmo 2TB nie odda bo te 300 za taką pojemność…
Tylko w przypadku 3,5" krowy masz szanse uzyskać taką cenę ale nie takie transfery.

@sensu 600 MB/S to jest Toshiba Canvio Basics 2TB. Czy to dobry dysk ? - jest do kupienia w sklepie Komputronik.

Czyli nie czytałeś uważnie.
Zrobisz co zechcesz ale nie pytaj o poradę jak wiesz lepiej.

Dobra, już sobie znalazłem, gdzie tam widzisz te 600MB/s?
Uświadomię cię, na USB3.0 SSD Sata tyle nie wyciśnie a ty to chcesz z HDD?

Maks. transfer zewnętrzny 600 MB/s
To ściema.

Dysk jest przyzwoity.

Też mam. Nie używam codziennie, ale myślę, że kilkadziesiąt razy był podłączany i nadal trzyma się jak nowy.

@daras28-82 wejdź w link poniżej i tam znajdż: Najlepszy dysk zewnętrzny 2TB – ranking. Jest do 300 złotych wymieniony Toshiba Canvio Basics 2TB
https://www.google.pl/amp/s/www.komputronik.pl/informacje/jaki-dysk-zewnetrzny-2tb/amp/

Najgorsza akcja z tymi kablami, kupiłem już nawet takie po kilkadziesiąt złotych i tak jest problem, co ciekawe to nie gniazdo, bo zmiana kabla na nowy eliminuje problem.

Litości chłopie, gdzie te 600MB/s?
Czytaj co wyżej napisałem.

@daras28-82 czyraj opis tego dysku:

Przenośny dysk do 300 zł: Toshiba Canvio Basics 2TB

Ceny nośników pamięci są dziś dużo niższe niż jeszcze kilka lat temu. W efekcie przenośny, 2-terbajtowy dysk do 300 zł nie jest niczym niezwykłym. Tę grupę godnie reprezentuje między innymi Toshiba Canvio Basics z interfejsem USB 3.0, pozwalającym osiągać prędkości dochodzące do 600MB/s. Dobre transfery to jednak nie wszystko, czym może pochwalić się ten model. Przykuwa też uwagę smukłą konstrukcją i stylowym, matowym wykończeniem. Do tego waży niewiele, więc bez obaw można go spakować do plecaka i zabrać ze sobą właściwie wszędzie.

Nie patrz na rankingi sklepów. Polecają to co chcą sprzedać.

Dziwne.