Dysk SSD M.2

Obecnie mam GOODRAM 120GB SATA S400U M.2 (na nim Windows, programy), który staaaaaasznie zwalnia przy kopiowaniu większych plików lub kopiowaniu kilkuset mniejszych. Zwalnia mimo iż mam wolne jeszcze 75GB, a kopiuje pliki po ~4GB lub paczkę plików ~3GB (1200 zdjęć po 2-4MB).
Czasami przy kopiowaniu plików czy skanowaniu za pomocą Kaspersky Free komp się zawiesi… odwiesza się po paru sekundach. Nie zauważyłem takich cyrków mając SSD. Może robię za dużo rzeczy za jednym razem ale SSD dawał radę bez zająknięcia.

Dlatego szukam czegoś innego co zastąpi to dziadostwo.
Płyta główna DS3H-CF a w niej Ryzen 5 2600.

Patrzałem na:

Wolałbym dysk na M.2 aby wykorzystać to miejsce.

1. 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 SATA and PCIe 3.0 x4/x2 SSD support)
2. Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™ 200-series/ 7th Generation A-series or Athlon™ APU.

Musisz się zastanowić, czy wystarczy Ci SSD, czy chcesz PCIe (szybszy). Do czego używasz głównie tego SSD?
Co do cen: śledź np. http://pepper.pl - ostatnio z Amazona pokazują się perełki (okazje).

Z tanszych i super szybkich NVMe to SX8200

SX8200 już nie jest dostępny. Tylko wersja SX8200 Pro

Ewentualnie całkiem przyzwoity

Nie do przebicia

Brakuje tutaj amerykańskiej firmy :slight_smile:

  • Prędkość odczytu:3500 MB/s
  • Prędkość zapisu:1050 MB/s

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx6000-lite-512gb-m-2-pcie-x4-nvme-asx6000lnp-512gt-c-5616527/
A wersja lite też jest dobra?

Ale podajesz sx6000, a to słabe jest.

Czyli tamta Adata Pro najlepsza w tej cenie?

Prawdopodobnie tak, zresztą opinie ma dobre.

a Ten?
image

Weź Corsaira lub Patriot w pojemności 256GB.

Co człowiek, to opinia. A 512 GB?

Im większa pojemność tym lepiej :slight_smile:

Autor wątku (zdaje się) stracił zainteresowanie a Wy przekonujecie samych siebie?

Nie, mnie też interesuje ten temat :wink:

Zostań przy Adata 8200 Pro, dobry i polecany. W silicon power żadnego nie wierzę bo mi każdy jaki spotkałem udało się zobaczyć tylko w formie martwej.