Dysk SSD M.2

Hejka poszukuje jakiegoś taniego dysku SSD M.2 1TB do trzymania gierek na kompie polecacie cos?
Dodatkowo szukam też zewnętrznego dysku do XboX one S polecacie też coś również :slight_smile:

Kioxia Exceria G2

Albo Lexar NM620

Oba mają 5 lat gwarancji, kioxia ma pamięć DRAM, ale Lexar ciut szybszy w testach

a coś zewnętrznego do Xboxa polecasz?

Do XBOX-a wystarczy jakiś tani HDD np. https://allegro.pl/oferta/dysk-do-laptopa-toshiba-mq04abf100-1tb-2-5-12848362315 i do tego kieszeń https://allegro.pl/oferta/ugreen-adapter-kieszen-na-dysk-sata-2-5-usb-c-3-0-13623267392

SSD 1 TB na SATA to koszt ponad 200 zł - wydajności w XBOX zbytnio nie odczujesz, ale zyskasz mniejszy hałas i odporność na upadki

Co do dysków HDD, to nie kupujcie okazji z Allegro z małych sklepów tzw. „powystawowych” albo „wyjętych z laptopów”. Zwykle to stare używane dyski nawet 10 letnie z NASów albo monitoringu z wyczyszczonym smartem.

Dysk to tylko z pewnego dużego sklepu.

Przecież można sprawdzić po numerach seryjnych czy to jest oem z laptopa, albo kiedy został sprzedany.

Ja tam np. nawet w nowych laptopach wyjmowałem dyski i pakowałem SSD, czasami były użyte dosłownie do wgrania fabrycznie systemu i nic więcej, jak klient takich nie chciał, to leciało np. na Allegro, czasami sporo, więc ja bym tam nie generalizował.

Wiadomo, że nie ma co generalizować, ale niestety jest kupę sprzedawców co tak robi. Sam kupiłem w Apollo niby nowy dysk a data produkcji ładne parę lat do tyłu. Rok czy dwa dysk może gdzieś przeleżeć na magazynie ale nie 8-10 lat i nie w takich ilościach, a takie dyski też sprzedają cwaniacy jako nowe.
Całe szczęście jest prawo do zwrotu do 14 dni.