Dysk SSD na IDE na bardzo starym laptopie


(dzemik) #1

Dzień dobry.

 

Nie bardzo wiem, jak zapytać o to wujka google, więc postanowiłem zwrócić się tutaj. Niedawno natknąłem się na dyski SSD z obsługą interfejsu IDE. Z tego powodu zacząłem się zastanawiać (czysto teoretycznie oczywiście), czy jest możliwość wrzucenia takiego właśnie dysku do naprawdę starych laptopów (jak Ergo Elite 2, tzn. rok produkcji 1998, Pentium 2, APM a nie ACPI, obsługa dysków do 18GB)? A jeśli nie, to dlaczego? Pomijam oczywiście sensowność takiego rozwiązania, bo przecież nie o to tu chodzi :slight_smile:


(JNJN) #2

Dysk SSD chyba droższy od laptopa???

 

Plusy:

Raczej będzie szybszy od HDD, ale to i tak nie ma znaczenia.

 

Czyli, w/g mnie bez sensu taka wymiana.


(dzemik) #3

Oczywiście, że droższy, ale tak jak pisałem, nie chodzi mi o sensowność, ale czy jest taka teoretyczna możliwość. Bo jeżeli już na coś wymienię ten dysk, to ewentualnie na jakąś kartę CF po adapterze na PCMCIA. To o co pytam, to tylko w ramach ciekawości :slight_smile:


(JNJN) #4

Teoretycznie można zamontować taki dysk SSD o ile bios laptopa taki dysk wykryje?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=TRANSCEND+SSD+IDE+64GB+2%2C5’+ATA+do+laptopa+PATA&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-1-1018


(dzemik) #5

Są również takie magiczne wynalazki z Chin o mniejszej pojemności, a teoretycznie powinno wykryć max 16GB dysk. Ciekawe. Innych przeciwwskazań nie ma?

 

https://www.amazon.com/Kingspec-128GB-Solid-Notebook-Laptop/dp/B00HWOYY72


(JNJN) #6

Twoja kasa. To zawsze wielka niewiadoma?


(dzemik) #7

Tak jak pisałem, to tylko w ramach ciekawości, a nie realnej chęci zakupu. Ale dzięki za rozwianie wątpliwości :slight_smile: