Dysk SSD nie jest widziany przez bios

Witam,
Mam lapptoa Dell D820, do tej pory korzystałem w nim ze zwykłego dysku talerzowego.
Trafił mi się ostatnio dysk SSD, ale niestety nie jest widoczny w biosie. Brak jakichkolwiek opcji ustawień dysku w biosie.
Czy jest możliwość aby coś temu zaradzić?
Dysk SSD nie posiada miejsca na zworki.

Hej,

A jaki to dokładnie dysk SSD?

Pozdrawiam,
Dimatheus

SSD Adaty 512 GB.

Hej,

Chodziło mi o dokładny model.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Jaka data i wersja BIOSU w tym Dellu?
Nie wszystkie starsze laptopy widzą SSD o takiej pojemności. Najczęściej nie ma problemów z 60/120GB ale już od 250 w górę są. Mój HP6455b z 2011 z biosem w wersji F20 nie widział dysków 500GB. Po aktualizacji do F60 z 2015r już widzi.

1 polubienie

Masz bios czy uefi ? W tym i w tym musisz znaleźć chyba w boot hard drivers i dodać ssd jako first hard drive. O ile dobrze pamiętam.

1 polubienie

Bios widzi dysk, lub nie, czyli trzeba ten dysk podpiąć pod inny komp, bo może uszkodzony lub jak sugerowano aktualizacja biosu.

Bios mam najnowszy, czyli A10.
W opcjach boot mam wybrany jako pierwszy dysk, ale ten dysk nie jest widoczny w biosie.
Dysk podłączony do pc, jest widoczny - czyli jest sprawny.

Czyli wygląda, że dysk nie ruszy w laptopie.

Trzeba inny lub mniejszą pojemność.

1 polubienie

Tego się obawiałem.
Dzięki za pomoc.

A da się na SSD ukroić dysk?
Chodzi mi o coś takiego jak MHDD dla talerzówek. Ciąć SSD… na rózne kawałki i zobaczyć czy BIOS to poprawnie zliczy.

Hej,

Raczej ciężko, tym bardziej że problemem jest tutaj zapewne kontroler w dysku twardym, a nie sama jego pojemność.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dysk widoczny w innym komputerze. W takim razie może nie kontroler w dysku, a złącze pod które jest podpinane ? Sprawdź inny dysk. Jeżeli on też nie zadziała (znaczy nie będzie widoczny), to wtedy reklamacja :slight_smile:

1 polubienie

Dysk SSD o pojemności 128GB jest widoczny przez laptop. Więc taki będzie w nim, a 500GB pójdzie do stacjonarki.
Dzięki wszystkim za pomoc.