Dysk ssd niewykrywalny?

Witam mam dysk ssd na m.2 adata sx 8200 pro 256gb i mam następujący problem. Dysk wykrywalny jest tylko w jednym programie :CristalDiskInfo. W programach takich jak hd tune (widać go ale nie da się odczytać z zakładki takiej jak health oraz info) oraz programu ssd life gdzie go poprostu nie widać, dysk sam w sobie działa bardzo dobrze. Dodam jeszcze że w crystal disk info we własnościach ma tylko Smart. Płytą główna: msi b450 gaming plus max. Pytanie jest takie :da się zrobić tak aby był wykrywalny w tych programach i wgl “działał” przy sprawdzaniu stanu.

A smart w hd-tune czy tym ssd life wygląda inaczej?
Skoro masz jeden program który działa i spełnia swoją funkcję, to po co Ci 2 kolejne?

Bardziej zależy mi na ssd life żeby oszacować żywotność ssd. I nie wiem czy w CristalDiskInfo pokazuję wszystkie informacje tzn te tabelki na dole.

Najlepszym do tego narzędziem będzie to ze strony producenta dysku (jeżeli takie udostępnia).
W przypadku SSD często informacje o żywotności są za przeproszeniem gówno warte. Miałem w rękach kilka SSD intela które wg. oprogramowania producenta były sprawne, a w praktyce system sypał się po kilku tygodniach używania takiego dysku, podobna sytuacje widziałem też w przypadku dysku adata, ale tylko jedna taka “sprawna” sztuka mi się trafiła.