Dysk SSD przestał działać a teraz znów działa

Win7 x64

Dysk SSD: OCZ-VECTOR 120GB

Stacjonarka

 

System zaczął się sam resetować wczoraj. (Stało się to kilka razy) Dziś najpierw system zwolnił bardzo i wyskoczył blue screen ( bardzo szybko, nie dało się przeczytać ) i reset, od tego czasu zawieszał się przy starcie. Postawiłem system na innym dysku, otworzyłem kompa ( przy okazji wyczyściłem z kurzu ) i zobaczyłem, że kabel od zasilania dysku wypadł całkowicie ( nie wiem czy podczas mojego czyszczenia czy już był poluzowany ). Podłączyłem kabel zasilania, włączyłem z nowego systemu i zobaczyłem, że widać SSD ( teraz jako zwykły dysk ) i na nim jest 5GB wolnego miejsca tylko. Zrobiłem 20GB wolne, włączyłem Scandisk ( napisał, że nie było błędów, ale w jednym miejscu na trochę się zatrzymał - dłużej niż w innych miejscach ) i odpaliłem system z SSD ( nic innego poza Scandiskiem i wyrzuceniem śmieci nie zrobiłem ) i działa.

 

Teraz pytanie: czy mój problem był spowodowany małą ilością miejsca wolnego / problemem z zasilaniem ( nie wiem czy tak się takie problemy manifestują) czy powinienem się szykować że niedługo dysk padnie?

Najnowszy HD Tune,opcja health i wrzuć cały smart dysku SSD.

BalPW1t.jpg

 

 

 

Zrobiłem do tego error scan - nic nie wykazał.

 

 

 

 

Edit: Pojawił się inny problem - komputer czasem się startuje a czasem nie. Lampka działania dysku zaczyna się palić po wciśnięciu przycisku “Power” na obudowie, ale później już się nie pali i nic się nie dzieje - monitor zachowuje się tak jakbym niczego do niego nie podłączył. Muszę go wyłączyć, włączyć jeszcze raz i za którymś razem włączy się normalnie.

 

Zajrzałem do środka, wszystkie wiatraki działają, DVI dobrze dociśnięte, podociskałem inne kable - nic to nie zmienia, działa przypadkowo.

Dysk wygląda OK.

Masz Vector’a 150 120GB?

 

Dzięki:)

 

 

 

 

 

Mam OCZ-VECTOR 128 GB

 

OCZ Toolbox mówi:

Firmware: 2.0

 

Chodzi o to, że nawet jakby okresowo nie widział dysku OCZ, cały czas jest drugi dysk który też ma Windowsa postawionego i jest on tam postawiony od kilku dni i ma wgrane sterowniki do tego komputera, działa bez zarzutu.

 

 

Może dodam jeszcze screen ze Speccy, jeśli to w czymś pomoże:

uTePBZf.jpg

Przeczytaj informacje przy Vector (Data Loss Precautions i Release Notes) http://ocz.com/consumer/download/firmware 

omg format+ustawienie wszystkiego co mam w systemie/programów zajmuje mi 4h :frowning:

 

ale ok, zrobię to jutro

Producent udostępnia darmowe narzędzie do zarządzania dyskiem (będziesz potrzebował klucza który dostałeś z dyskiem), sprawdź czy umożliwia wykonanie obrazu dysku http://ocz.com/consumer/download/acronis-true-image-hd-software

Jeśli nie to skorzystaj z darmowych programów, np. EASEUS Todo Backup lub Paragon Backup & Recovery

 

Ewentualną aktualizację przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

 

Próbowałem kilku narzędzi do robienia obrazu dysku ( w tym to z licencji OCZ ) i wszystkie były słabe, po użyciu wszystko działało tak samo “wolno”. o_O W niczym to wgranie systemu z obrazu poprzez taki program nie pomagało poza tym, że zaoszczędzałem te kilka godzin ustawiania.

 

 

 

Nie rozumiem.

 

 

 

Ogólnie zrobiłem update do 3.0 tak jak tam pisali, wgrałem system od nowa i wszystko śmiga szybko, szybciej niż przed formatem. ( jak zawsze po wgraniu systemu od nowa )