Dysk SSD SATA II w netboku


(Gregory541) #1

Witam mam pytanie , mam możliwość kupna netbooka Acer Aspire 1410  http://www.laptopmag.com/review/laptops/acer-aspire-1410.aspx ,za 500 zł w idealnym stanie więc to cena jak na ponad 10"i pozbycie się Atoma 1.6 jest  nie duża.  Pamięć ram rozszerzona do 4 GB dysk 250 GB , opłacalne jest kupienie dysku ssd 120 GB ? czy nie będzie widocznej aż tak różnicy i mimo wszystko procesor będzie hamował działanie aplikacji ? bo wiadomo że 120 GB to wydatek koło 270 zł.

 

P.S propozycja systemu Windows 8 x64 


(michq) #2

Na pewno w jakimś stopniu przyśpieszy do działanie systemu. System będzie się szybciej uruchamiał jak i programy. Nie licz na wzrost wydajności w grach. Dysku SSD w tym zestawie nie wykorzystasz w pełni, ale rezponsywność systemu na pewno będzie większa szczególnie biorąc pod uwagę, że 2,5" twardziele mają zazwyczaj 5400 RPM co zauważalnie wpływa na wydajność. Pozatym dysk SSD jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż talerzowiec.


(adamok) #3

na dysk dasz 300 zł na system drugie tyle, i to przewyższa cenę laptopa. Myślę że z dyskiem SSD pomimo niezbyt mocnego procesora powinnien chodzić całkiem sprawnie.


(Gregory541) #4

z systemem to mam już oryginalny tylko nigdzie nie korzystam jednak ponieważ nie działają mi niektóre programy potrzebne do pracy.Ale tak na serio to opłaca się inwestować ? np otwarcie pliku w Photoshopie i zapisanie w innym formacie będzie działało szybciej czy też koło minuty+ ?