Dysk SSD w miejsce napędu optycznego w notebooku

Witam.

 

Pomyślałem, że mógłbym uskutecznić taki manewr i zmienić napęd optyczny w swoim laptopie na dysk SSD. Zmobilizowała mnie do myślenia o tym promocja na morele.net, gdy dostałem e-maila z newslettera :slight_smile:

 

Kwestia pierwsza - http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-320-series-40gb-sata-ii-ssdsa2ct040g310-promocja-398004/?utm_source=newsletter_20140521&utm_medium=e-mail&utm_campaign=398004 opłaca się?

 

Potrzebuję również porad dotyczących samego montażu.

 

Posiadam laptopa MSI CX61-0NF, napęd optyczny to TSSTcorp CDDVDW SN-208DB. W miejsce tego napędu chciałbym zamontować dysk i potrzebuję pomocy w doborze samego dysku i kieszeni, aby go tam zamocować i podłączyć.

 

Poza tym chciałbym wykorzystać ten napęd jako USB, a do tego również potrzebuje jakiejś kieszeni/adaptera?

 

Pozdrawiam.

Dysku poniżej 120GB się nie opłaca brać, ten do tego ma niską prędkość odczytu/zapisu.

120 GB to konieczność? Na obecnym, zwykłym dysku mam partycję systemową 80 GB z czego wykorzystane jest 30… Na takim systemowym SSD jakie programy warto jeszcze zainstalować?

Ten dysk jest w przystępnej cenie i parametry ma ok

 

http://www.x-kom.pl/p/155593-dysk-ssd-samsung-120gb-2-5-sata-ssd-seria-840-evo-7mm.html

Trochę za drogo, chciałbym się zamknąć w ~300zł razem z kieszeniami na dysk i najlepiej na napęd również jeśli istnieje taka możliwość.

W takim razie Crucial M500 albo polski Goodram C50.

Ok załóżmy, że zdecyduję się na Cruciala lub Goodrama - zależy którego znajdę taniej. Teraz pozostaje kwestia dobrania obu kieszeni i to, czy będę go mógł podłączyć i umocować w miejsce napędu w moim laptopie?

Musisz kupić odpowiednią kieszeń (9mm lub 12mm - wyciągnij DVD i zmierz jego grubość) i zdjąć zaślepkę z Twojego DVD.

Czyli muszę zacząć od sprawdzenia wymiarów mojego DVD…

 

Z tego co widzę do Cruciala dołączają w zestawie Adapter 7mm - 9.5mm - czy to jest kieszeń?

 

Druga sprawa - jak sprawdzę czy mój napęd jest podpięty na SATA III?