Dysk SSD w obudowie

Taki szybki wątek, może w tym miejscu (pod kartą graficzną trochę) leżeć dysk SSD? Bo tam gdzie mam miejsce na dyski to mam 2 HDD na programy i inne.

Oczywiście tam ten dół wyczyszczę, żeby nie był dysk w kurzu :slight_smile:

Od biedy lepiej, żeby leżał tam niż na obudowie. SSD nie ma żadnych elementów mechanicznych, więc nie będzie wibrował i generował hałasu :slight_smile:

Możesz umieścić w każdym miejscu, które nie blokuje przepływu powietrza w obudowie.

SSD może leżeć gdzie chcesz. Możesz np. przykleić go taśmą dwustronną do ścianki obudowy. U mnie dysk wisiał na kablu zasilania w części serwisowej.

Ok, dzięki, a który dysk lepszy na gry i programy? WD blue WDC WD5000AAKX-75U6AA0 500 GB
czy Seagate ST3320413AS 320 GB?

Na dysku WD blue mam problem z ładowaniem danych do pamięci karty graficznej. Przycinki i niedoczytywanie tekstur.
Natomiast nie testowałem na Seagate, ale benchmark wskazuje że lepszy jest seagate. Tylko że lepszy ma mniej GB a gorszy więcej. Na seagate obecnie mam gry i aplikacje, i jest jeszcze wolnego 72 gb nie całe, a chce jeszcze tam sporo gier wsadzić, np. CS : GO, World of Tanks, world of warplanes, cod black ops 2. takie tam

Znaczy, czy ja wiem, czy lepszy seagate? Benchmarki:
WDBlue
Seagate

To są HDD? Zdefragmentuj je i przetestuj jeszcze raz.

Tak HDD, ale niedługo kupię SSD 120 gb na system, a jeden z tych HDD chcę zostawić na programy.
Zdefragmentuję i sprawdzę :slight_smile:

120GB kup tylko w przypadku jakiejś promocji w okolicach 60-70zł. Na dzień dzisiejszy nie opłaca się inwestować w coś mniejszego niż 240 GB. No i dysków 120 GB już coraz mniej się produkuje wiec rośnie ryzyko kupienia leżaka. Miałem dysk 120 GB w laptopie i na sam system oraz programy bywało ciężko z wolnym miejscem.

Chcę kupić coś takiego jak patriot burst 120 GB, jako nowy, 76 zł z groszami. + wysyłka to wyjdzie do 100 zł

Na promocji masz Kioxia 240GB (to dysk Toshiby)

Myślę, że lepiej na tym wyjdziesz.

Jak masz w pobliżu Media Markt to wysyłka 0 zł przy odbiorze w sklepie

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/dysk-ssd-kioxia-exceria-sata-6gbit-s-2-5-240gb-ltc10z240gg8?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=nonpaid

To 120 zł, i nie mam blisko do tych sklepów jak właśnie mediamarkt. Do tego jeszcze muszę kupić pendrive przynajmniej 8 GB, + jeszcze elekcje są blisko więc będę musiał zainwestować w kamerę internetową, nie będę na telefonie pracował :confused:

Ja Ci tylko podsuwam pomysł, bo 120 GB to naprawdę niewielka pojemność gdzie Windows i kilka aplikacji mogą zeżreć nawet połowę pojemności.

Mogę jeszcze zobaczyć na mediaexpert, tam wysyłka dla produktów powyżej 99zł jest darmowa.

Na mediaexpert wydaje się git, na dysk mogę przeznaczyć okolice 120 zł
To znalazłem właśnie dysk 240 GB Patriot burst na mediaexpert, za 129 złotych.

To jakby to zrobić? Sam dysk SSD 240 GB przeznaczyć tylko na system?

Tutaj benchmarki po defragmentacji
WDBlue
ST

Zobacz, o ile poprawiłeś osiągi WDC. Co do zakupu pozostałych rzeczy - skoro kupujesz co najmniej 3 przedmioty to napisz do sklepów typu X-kom/Morele czy nie dadzą ci jakiegoś rabatu (np. wysyłka do paczkomatu gratis). I faktycznie - kup co najmniej 250GB SSD.