Dysk SSD + Windows 10 - Rozdzielenie partycji dla linuks

Rzecz w tym , że instalacja na nowo Windowsa nie wchodzi w grę - potrzebuję rozdzielić dysk na partycje, bez ponownej instalacji Windowsa - dodatkowy system w postaści linuksa do tylko taki dodatek, chodzi głównie o dysk, aby dać mu drugą partycje, nie instalować na nowo windy a jedynie sklonować, skopiować jeśli się da.

Rzecz w tym, że zmiana rozmiaru partycji nie wymusza ponownej instalacji systemu. Chyba, że zamierzasz coś popsuć, wtedy backup jest wskazany.

To tak jak piszą koledzy chodzi o dualboot-a.

Panowie, obawiam się, że nie rozumiecie…Jeżeli na całej przestrzeni dysku SSD mam postawiony system, to niby jak mam rozdzielić dysk na partycje nie naruszając systemu Windows ? Nie ma takiej opcji ! Pewnie, że mogę to i owo pozmieniać w Gparted ale kosztem utraty systemu! Obawiam się, że nie rozumiecie tematu…

Masz rację, nie rozumiemy.

Pierwszy z brzegu link z Wujka Google:

Część " Przygotowanie w Windows dysku i partycji na Linuksa"

1. W Windows 10 naciśnij klawisz “Windows + X”, z listy wybierz “Zarządzanie dyskami”
2. Wybierz dysk C i kliknij na nim prawym przyciskiem myszki. Z menu wybierz “zmniejsz wolumin”
3. Wprowadź ilość miejsca do zmniejszenia. Tu wszystko zależy od tego, jak duży masz dysk i jak dużo miejsca chcesz przeznaczyć na Ubuntu.
4. Klikasz przycisk zmniejsz i gotowe

Wychodzi na to, że nie tylko my nie rozumiemy, że tak się nie da. I nam się udaje.

1 polubienie

Nie wiem kto was uczy informatyki, lecz nie kumacie czaczy :slight_smile:
Jeszcze raz : system Windows postawiony jest na całej przestrzeni dysku - takie poradniki, instalacje, nie przydadzą się mi do niczego, ponieważ problem związany jest z tym aby rozdzielić dysk na partycje nie naruszając systemu i aby móc na wydzieloną partycje skopiować go/sklonować, bez ponownej instalacji…Jeśli piszecie, że zmiana rozmiaru partycji, czy też stworzenie jej nie naruszy systemu to…Wybaczcie, ale ręce opadają :slight_smile: Brakuje wam podstaw!
Miłego dnia.

Mnie uczy pani od pszyry.

Widać, żeś wagarował…Innemu mało kumatemu, rozjeb…sprzęt swoimi złotymi radami :smile:
A wszystko opisałem dokładnie w 1 poście - czytajcie ze zrozumieniem panowie!

Uważam że powinieneś napisać sprostowanie co chcesz osiągnąć, bo pierwszy post nic nowego
nie mówi, i robi się coraz większy bałagan. Wyzywanie innych użytkowników w niczym nie pomoże.

No klonować chce :smiley:

Sklonować żaden problem, to po co mu ten linuks jak go nazwał dodatkiem?

VenomX cepie, @anon41799040 wytłumaczył ci już wszystko, czego nie rozumiesz?

Wiem, że żaden problem. Tylko nie wiem po co. Ale autor się uparł. W końcu wie lepiej.

1 polubienie

Zależy co komu w trawie piszczy…Oba systemy się uzupełniają - z Windowsa muszę korzystać dla pracy - oprogramowania, linuks dla przelewów bankowych, przeglądania sieci - użytku prywatnego…

No właśnie to co piszesz i tak rozumujesz to Nam RĘCE OPADAJĄ.:goat:

Kolejny się znalazł co nie wnosi nic do tematu a spamuję :smile: Co się stało z forum DP ? Makabra…Śmietnik! Gdzie stara ekipa ? Ludzie z jakąś wiedzą ?

1 polubienie

Czytają to właśnie, siedząc wygodnie na kanapie i jedząc popcorn patrzą jak dokonujesz samozaorania.

2 polubienia

Witam, jesli moge dodac cos to polecam zarzadzanie dyskami pod winda zmiejszenie partycji i wybranie jej na instalacje w linuxsowym instalatorze, pozdrawiam

1 polubienie

Obawiam się, że nie, gdyż już dawno miałbym problem rozwiązany i mógł działać… w zamian otrzymuję stos spamu od ludzi, którzy nie mają choć trochę podstaw z samej informatyki…Jeden odsyła do google i każe postawić partycje, gdzie już dawno miałbym po laptopie…Trzeci spamuję, inny wkleja gif, kolejny pyta po co, żem się uparł na linuksa :smile: ludzie, co to ma być ? Pierdolnik na kółkach…? Ogarnijcie poziom wiedzy i weźcie się za porządną pomoc.

Sprawdzę - dzięki.
Brawo - strzał w 10 !
I co panowie ? Wchodzi taki bob999 i rozwala was na łopatki - jedna, krótka a jakże pomocna odpowiedź i wszystko jasne ! Gość posiada wiedzę i zna się na rzeczy - bez spamu, głupot, zbędnych pytań, ■■■■■ół - złoty człowiek a nie jakaś tam internetowa popierdółka! Rozsyłająca tonę spamu w temacie! ! To nie fb Panowie - to forum dyskusyjne!
Narqa.