Dysk SSD

Witam mam takie pytanie czy opłaca mi się kupić dysk SSD do PC o parametrach

Procesor: Core 2 Quad Q 6600 SLACAR G0 2.84Ghz
Ram:Samsung 8GB DDR 2 800MHz
Karta Graficzna: GTX 760 1,5Gb VRam
Zasilacz: Thermaltake SE 530W 80+
Dyski HDD: Systemowy 160Gb Seagate Baracuda 7200RPM i 250GB Na dane
Płyta Głowna: Asus P5Q SE PLUS

Dysk który chce kupić to CX300

http://allegro.pl/dysk-ssd-goodram-cx300-120gb-sata-iii-2-5-i7247822560.html

Jak masz standardowy HDD i zmieniasz na SSD - to jak nowe życie komputera. Fakt, że masz na płycie ‘tylko’ SATA2, ale dla OS najważniejszy jest czas dostępu do danych a nie maks. transfer. Moim zdaniem SSD ma sens do każdego komputera z którego się korzysta.

2 polubienia

ale czy ten ssd jest ok bo nie wiem max do wydania na ssd mam 150 ZŁ

Dokładnie ten dysk używam w wersji 120 GB. Działa od pół roku, bez zastrzeżeń, z podanymi parametrami.

Za tyle to mozesz pośród używanych szukać, jak chcesz dobry (niezawodny) to licz 160-220zł za 120-128GB.

GOODRAM 120GB 2,5’’ SATA SSD MLC IRDM (GEN2) - z tańszych

Astor_używam identycznego i działa idealnie zapłaciłem za niego bodaj 180 zł w Alsenie .

Osobiście dopłaciłbym do Crucial BX300. Ma lepszy kontroler i kostki 3D MLC NAND https://polecanelaptopy.wordpress.com/polecane-dyski-ssd-sata-2016/

Ale po co kupować używany? W tej cenie dostanie nowy, ze sklepu, z kilkuletnią gwarancją, a że dysk ma być tylko na system, to i nawet jak padnie po np. 20 miesiącach, to jest gwarancja (rękojmia).

Opłaca się, bez dwóch zdań. :slight_smile:

1 polubienie

Pojemność dysków i pamięci RAM podaje się w Bajtach, a nie bitach. Np. GB (GigaBajt)

Zdecydowanie się opłaca :slight_smile: zobaczysz dużą różnicę. Właśnie w x-komie ruszyła promocja na dyski SSD, obczaj czy nie masz czegoś w lepszej cenie. Ja bym brał iridium pro na przykład:

Jak najbardziej się opłaca, tym bardziej, że kupując SSD pod SATA III w przyszłości możesz użyć w nowszym kompie. Do 150 zł spokojnie możesz znaleźć fajną opcję, np GoodRam CX300 . Szybki, trwały, pracujący cicho, od polskiego producenta.

Do 150 zł jest BIWIN 120GB i długo nic.

I co mu konkretnie da, że ten dysk jest SKŁADANY w Polsce?

Również stawiałbym na CX100, dobry ekonomiczny wybór dla nienajnowszych PC-tów.

A Tobie to przeszkadza? Kolega podał to tylko jako dodatkową informację, wiele osób chce wspierać polskich producentów, sam często wybieram takie produkty.

Jakie konkretnie części są w tym dysku polskiej produkcji?

Napisze to samo co w innym temacie -> To polska firma z siedzibą w naszym kraju. Także części nie muszą być rodzimej produkcji, wystarczy, że firma płaci u nas podatki, a nie wyprowadza je za granicę.

Gdyby Micron miał u nas fabrykę to też płaciłby podatki i zatrudniał polskich pracowników. Co za różnica?
Mam wspierać firmę, która niczego nie wnosi na rynku, bo jest z Polski?

Już abstrahując od pochodzenia, CX 300 to jest badziew na zwykłych kościach TLC i bez pamięci podręcznej
BIWIN wypada w testach dużo lepiej, mimo iż to też TLC (producent podaje MLC).

Wnosi, podatki na 500+ i inne zasiłki dla nierobów :wink: No i sporo osób ma zatrudnienie :wink:

To samo wniósłby Micron czy Samsung na ich miejscu. Też kupiłbyś gorszy produkt tylko z tego powodu?

Nie wiem czemu, ale byłem przekonany, że dyskusja toczy się o Iridium Pro vs jakiś inny dysk. Jeśli jakiś inni produkt jest znacznie lepszy to można śmiało brać. Jeśli niekoniecznie to co kto woli.