Dysk SSD

Który wybrać dysk ?



Osobiście kupiłbym co najmniej Western Digital 3D Blue WDS100T2B0A

albo Crucial MX500

Silicon oraz Goodram to budżetówki na najtańszych komponentach. ADATA to już strasza konstrukcja i ma sporo negatywnych opinii.

Byle nie Goodram, Adaty mam 3, polecam, SP mam 2 szt, też bezproblemowe.

To zapytam jeszcze czy na prędkość zapisu i odczytu zwracać uwagę ? Laptopa mam dość dobrego i wiadomo 50 zł. w jedną czy drugą stronę nie jest kłopotem.

Jak kupujesz SSD, to tylko z SAMSUNGA.

1TB to już duży dysk. Na lata. Wybrałbym tego producenta, który oferuje 5 lat gwarancji.

Teraz pojawił się kolejny czyli samsung mam dylemat w co się pakować a co z prędkością zapisu i odczytu ?

Dołóż do SAMSUNGA. Będziesz miał nie tylko bardzo dobre parametry, ale i długą (60 miesięcy) gwarancję. U mnie zawsze SAMSUNG i jeszcze się nie posypał żaden.

To jeszcze jedno co jest nie tak z innymi dyskami taki szajs (a ludzie kupują) samsung telewizory ok robi :slight_smile:

Nie wiem jak w przypadku SAMSUNGA, ale wiem że CRUCIAL BX500 potrafi wysiąść tak po prostu, że ADATA SU800 tez potrafi zdechnąć bez ostrzeżenia. Wydaje mi się, że inne firmy mają więcej dysków w asortymencie, przez co mają większą ilość ewentualnych porażek, zarówno pod względem parametrów jak i wytrzymałości sprzętu. To piszę tylko z doświadczenia. Przez moje komputery, zarówno prywatne jak i służbowe, przewija się wiele danych. Wszystkie na SAMSUNGACH i jak dotąd żaden nie uległ awarii.

Przepraszam ,że tak truje ale jako laik potrzebuje jak najwięcej informacji. W western digital prędkość zapisu i odczytu jest wyższa niż w samsungu czy to jakość mocno wpłynie na funkcjonowanie ?

A tak ciężko sobie porównać parametry?
Zapewne nie zauważysz tych 50MB/s różnicy.

Stąd moje pytanie czy jest jakaś różnica nie miałem styczności z tymi dyskami więc nie wiem. Czyli samsung jest najlepszym wyborem ?

Kup najtańszy markowy.

Parę miesięcy temu też kupowałem 1TB SSD. Wybór padł na ten pierwszy z twojej listy.
A-Data Ultimate SU800 1TB
w październiku zapłaciłem za niego 768 zł.
Był wymieniany 2 razy (w sumie miałem ich 3).
W styczniu został wymieniony na Samsung SSD 860 EVO 1TB.
Dysk ten chodzi teraz niezawodnie i z pełnymi odczytami i zapisami. Jest OK.
W sklepie, w którym kupowałem ADATA SSD (Komputronik) powiedzieli, że te ADATY są bardzo awaryjne.

edit:
no i najważniejsze - 5 lat gwarancji!!!

Ja mam samsunga 860 EVO i jestem bardzo zadowolony nigdy się nie wysypał i jest fwarancja na 5 lat

1 polubienie

MX500 z kodem dzien-kobiet-30 za 559 zł kości microna i 60 miesięcy gwarancji

A są dyski niemarkowe? Widzę, że nie opuściło Cię myślenie z lat 90, gdzie z markę uważało się ADIDAS i NIKE. Wszystko inne tworzone jest przez krasnoludki i niewiadomego pochodzenia.

@szpila1982 Jeżeli jeszcze nie kupiłeś dysku, to kup porządny dysk, który na pewno posłuży Ci dłużej. Szkoda przepłacać kupując kilka razy to samo.

Ciekawe co ty byś kupiła, dysk marki “sunny erection” lub " shangtsung" z aliexress czy Kingstona, Sandiska lub Samsunga?