Dysk Startowy XP?

Włożyłem Dyskietkę do napędu i normalnie prawym kliknięciem myszy nacisnełem na format i utwórz dysk startowy MS-DOS utworzyłem go i on działa chciałbym nim sformatować dysk to co muszę wpisać abym go z formatować dotąd miałem dysk startowy Windowsa 98 i wnim wystarczyło wpisać : Format np.C i mi formatowało a tu nie przyjmuje tego . A także mam pytanie bo kupiłem Windowsa XP Home Edition OEM aktywowałem go przez internet ale po formatowaniu będę musiał go aktywować jeszcze raz ? i czy na aktywacje są jakieś limity ?

Odp. na pytanie 2

->> Tak będziesz ,usiał go aktywować jeszcze raz

Odp. na pytanie 3

->> Kilka razy aktywujesz przez neta, później musisz przez telefon. Później znowu kilka razy aktywujesz netem, i znowu raz telem :slight_smile:

Odp. na pyt. 1:

Na necie jest program, który tworzy dyskietkę startową do Win 98. Skorzystaj z niego, bo to najwygodniejsze; format C: i po sprawie.

Nie mam pojęcia dlaczego na stratowej z XP ta komenda nie działa.

nigdy nie używałem dyskietek startujących i nie rozumiem , o co

chodzi - przecież instalator windows sformatuje nam co chcemy

przed instalacją!

Pragnę zauważyć że to nie jest windows 98 tylko xp a tam komendy formatowania wpisuje się z parametrem.

Format C: /FS:NTFS (bądz FAT16, FAT32)

Jaki system plików wybierzesz zależy od ciebie

UWAGA

Windows 98 nie rozpoznaje formatu plików NTFS ale jest to najpopularniejszy i najwydajniejszy system plików w XP

sam mam NTFS bo się przekonałem że w XP to najleprzy system plików .

to dotyczy się konsoli odzyskiwania, ale kolega @hinczyk nie musi tam wchodzi, wystarczy jak wykona wszystko z kreatora instalacji XP