Dysk startowy

Jak w systemie Windows Xp stworzyc dysk startowy. Nie mam stacji dyskietek wiec dyskietka odpada

Do systemu XP nie potrzeba dysku startowego - wystarczy płyta instalacyjna.

musze zaktulizowac BIOS bo nie moge zainstalowac karty muzycznej wiec musze zrobic te dysk a nie wiem czy wystarczy wgrac normalnie pliki na plyte

wątpie by aktualizacja biosu pomogła przy sterownikach do dźwięku…

zawsze możesz ściągnąć np. Ultimate Boot CD - http://www.ultimatebootcd.com/

do flashowania biosa wystarczy środowisko DOS i plik z biosem oraz program flashujacy, w wielu przypadkach także można flashować pod windozą.

Do aktualizacji BIOSu nie potrzebujesz dyskietki startowej… chyba, że to stara płyta. Jeśli nie masz stacji dyskietek (np. na USB), to w ten sposób jak myślisz i tak nie zaktualizujesz BIOSU. Zresztą - odradzam Ci brać się za to, bo nie masz doświadczenia i może się to źle skończyć (dla płyty głównej);

Jeśli jednak masz żyłkę hazardzisty i chcesz tego doświadczenia nabrać - napisz dokładnie, jaka to płyta, jaki BIOS (czyj); niektórzy producenci płyt dają narzędzia do aktualizacji BIOSU z poziomu windows (albo z pendrive…);

Najlepiej - zrób to z kimś, kto ma doświadczenie, bo ryzyko niepowodzenia jest spore.

[edit]

Kolega powyżej Ci dobrze radzi.

taaa wiem ze to moze sie zle skonczyc ale doradzal mi to kuzyn, i eksperci od pomocy w creativie a inaczej karta do wyrzucenia

Bios http://wklej.org/id/269739/

plyta to gigabtye

ID płyty głównej 03/07/2008-NV-MCP61-6A61KG09C-00

W dziale Sprawdzone porady założyłem temat o nazwie “Dyskietka startowa z pamięci flash”. Tam masz wszytko opisane (jak sformatować pamięć flash tak, aby funkcjonowała ona jako dyskietka startowa). To powinno Tobie pomóc.

Link do topica: dyskietka-startowa-pamieci-flash-t375691.html

I o to dokładnie chodzi koledze. Tworzysz botowalny dysk USB (potem w BIOS trzeba ustawić opcję botowania z USB); ściągasz najnowszy bios dla Twojej płyty głównej i rozpakowujesz go na wcześniej przygotowany dysk, po czym botujesz i cieszysz się najnowszym BIOSem (wcześniej trzeba wymodlić brak zaników napięcia :stuck_out_tongue: )

na ta USB wgrac system czy co

Kolego, jednak znajdź kogoś, kto ma doświadczenie, bo jak widać - ryzyko trwałego uszkodzenia BIOSu w Twoim przypadku jest bardzo duże.

czesoi , będąć prawie rok na forum, powinieneś znać panujące tutaj zasady, Przypomnę Ci, że należy w dokłądny sposób nazywać tematy, oraz stosować pisownię zgodną z zasadami języka polskiego. Proszę o poprawienie wszystkich swoich postów, w przeciwnym razie temat zostanie usunięty.