Dysk systemowy pracuje niemalże cały czas

Ktoś wyjaśni mi co może być przyczyną pracy dysku systemowego niemalże cały czas (głownie przez około godzinkę non stop po restarcie, uruchomieniu systemu, i czasem jak np. teraz komp chodzi już prawie 2,5 godziny, a dysk mieli od jakiś 20 minut :/)?

Plik pagefile trzymam na innym dysku fizycznym, indeksowanie ograniczone jest do minimum (opcja indeksowania w właściwościach dysku wyłączona, w panelu sterowania dane aby indeksował tylko foldery użytkowników.)

O… właśnie przestał mielić O.o

Ktoś orientuje się o co chodzi i dlaczego ten system tak zajeżdża dysk C:/ ?

Jaki dysk, ATA czy SATA?

System cały czas chodzi to i dysk systemowy musi pracować, logiczne :lol:

Jak masz jakiś wolny dysk to cały czas chodzi żeby ogarnąć

Zdefragmentuj go także

Może to także być wina jakiegoś wirusa itp

  1. Dysk ATA

  2. Świeży dysk, tzn przed instalacją całe 149GB sformatowane i zainstalowany system na czysto.

  3. Niema czego defragmentować jak widać, po formacie, tylko system zainstalowany.

  4. Mam nadzieję, że nie weźmiesz sobie tego do siebie lub na serio xD -> Nie wiedziałem, że Microsoft instaluje wirusy wraz z windowsem 8 ^^

tutaj trochę nieprzemyślane to zdanie… Dysk normalny jest, 7200 obrotów, firma seagate, Windows 7 x64 nic nie musiał ogarniać.

Nie wiem jak potraktować to zdania, czy dosłownie czy nie, potraktujmy dosłownie.

Mówisz, że zmienili Windowsa 8 x64 tak, że system chodzi cały czas non stop w porównaniu do chociażby Windows 7 x64 (którego używałem od bety i nadal używam) i dlatego dysk pracuje non stop bez przerwy, i mieli dane? Jeśli tak to co on tam takiego mieli? Chciałbym to wiedzieć. Zrozumieć można prace przy starcie systemu wtedy pracuje, lub jak potrzebuje coś z systemu, ale ten chodzi dosłownie non stop, nawet jeśli nic się nie dzieje.

Dziękuję za odpowiedź i czekam na odp. z twojej strony (jak i innych userów, mam nadzieje, że dojdziemy do tego co Win8 takiego robi, że potrzebuje pracy dysku głównego cały czas. Osobiście powiem wam że nie przeszkadzało by mi to zbytnio gdyby nie fakt, że dysk słychać choć wcale taki głośny nie jest, oraz to, że jest to w moim mniemaniu (a siedzę w tym już trochę) troszkę nienormalne, najbardziej martwi mnie fakt, że to skraca żywotność dysku BARDZO)

system na pewno jest czysty ?

tylko sterowniki żadnych programów ani antywirusa ??

Antywirus już jest, musiałem zainstalowac, Avira.

To pozostałe rzeczy które są zainstalowane ->

fgdgddf.th.jpg

Z tego co widzę, (a na Windows 7 siedziałem już od Bety, poznałem go dogłębnie i stałem się jego fanboyem) to Windows 8 jest świetnym systemem, a do tego jest szybszy i zjada mniej ramu. (Z ta szybkością to jest tak, że ogólnie odczuwalnie jest szybszy, w głębszych testach chodzi albo tak samo jak Windows 7, albo szybciej). Słuchałem ludzi którzy mówili że to #@($, że gorszy od visty, że coś tam i ośtam. Sam jako zwolennikiem i wyznawca religii zwanej Windows 7 byłem bardzo negatywnie nastawiony do tego systemu, Baa nawet mówiłem, że nigdy tego nie zainstaluje bo i po co, Jest windows 7 i jest to świetny system.

Nie będę pisał jak doszło do tego, że go zainstalował, ale mam go, leży obok Win7 (bo dopiero zainstalowałem do testów ale już planuje pełną przesiadkę z Win7 na 8 ), i bardzo spodobał mi się ten system, ale ten temat jest nie o tym, prosiłbym offtopu do minimum. Ja z swojej strony uważam, że jest to świetny system.

Windwos 8 chodzi szybciej bo zabiera mniej ramu(2 pieczenie na 1 ogniu :P)

Avira nie jest kompatybilna z windows 8 dlatego albo usuwasz Avire i zostawiasz Defendera(nie polecam bo z nudów defender skanuje pliki)albo wyłączasz Defendera i zostawiasz avire

ostatecznie instalujesz jakiegoś zgodnego który automatycznie wyłączy Defendera

Ja defendera lubię i niemam zamiaru go usuwać, korzystałem z niego również na windows 7 i takich problemów nie było więc wątpie, że to on (choć mogę się mylić).

Avira ostrzegała mnie o swojej niekompatybilności z Windows 8, jak na razie chodzi i podejrzewam że będzie chodzić tak jak powinna, wszystko z nią tak samo jak na Windows 7 a to mój jedyny zaufany, darmowy i mało żrący z PC antywirus.

Jeszcze taki mały myk to jest avira free, ona tylko chroni przed wirusami, nie mam do niej żadnych pakietów które wykonywały by robotę za to co robi Windows Defender, w skrócie, Używam i mam zamiar używać tego co używałem na Windows 7, sprawdzone i dobre.

Skąd takie teorie? Na windows 7 jakoś z nudów czy poza wyznaczonymi terminami skanowania kompa sobie nie skanował plików.

póki nie wyłączysz nie przekonasz się

tutaj cię zmuszać nie będę

usluga-antimalware-zamula-t507815.html

wiesz że oba antywirusy mogą się gryźć i przez co one tak skanują ??

hmm, coś mi tu nie pasuje, Defender w Windows 8 jest też antywirusem? Przeca to zawsze był tylko program anty szpiegowski z aktywną protekcją (Windows 7)

Windows Defender w Windows 8 jest połączeniem Defendera obecnego w Windows 7 i Microsoft Security Essentials.