Dysk transcend storejet nie widziany przez komputer

Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem dysku transcend storejet o pojemności 1TB. Dysk praktycznie cały czas jest używany jako nośnik podpięty do telewizora, odłączany jest praktycznie tylko w celu dodania jakiejś zawartości. No i pewnego dnia chcąc obejrzeć coś z dysku niestety telewizor nie pozwolił gdyż uznał dysk jako nośnik do nagrywania programów z TV. Po podłączeniu go do komputera nie ma go w oknie ‘‘Mój komputer’’ lecz w zarządzaniu komputerem widoczny już jest, jako zdrowy bez żadnego systemu plików :frowning: Gdzieś w internecie wyczytałem ze telewizor mógł go sformatować w jakimś swoim systemie plików. Problem w tym ze nie wiem jak ten proces odwrócić. To już drugi raz a pierwszym razem problem rozwiązał się sam. Czy możliwe jest zmiana systemu plików lub jakaś inna operacja przywracająca zawartość bez formatowania? Jeśli tak to jaka?

Dysk jest już widoczny w oknie ‘‘Mój komputer’’. Zmieniłem system plików na NTFS a następnie sformatowałem go spod Windows (szybkie formatowanie). W programie Strong Recovery widoczne jest cale drzewo katalogów, nic nie zniknęło tylko nie wiem jak je przywrócić. Jakim programem mogę to zrobić bez przenoszenia fizycznie plików w inne miejsce / na inny dysk? Czy jest to w ogóle możliwe?

 

Temat do usunięcia, problem rozwiązany.