Dysk Twardy 3,5 w kieszeni przenośnej , jak sformatować?


(Guti89) #1

Witam, mam pytanie,
mam dysk 320 gb i chciałbym zrobić z niego dysk przenośny, na nim mam system i 2 partycje jeszcze, czy jak go wsadze do tej kieszeni i podepne przez usb do kompa , to bde mógł go wtedy sformatować? bo chciałbym żeby był czysty , bo musze pozgrywać na niego trochę danych. z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile: pozdrawiam :slight_smile:


#2

 

Krótko - tak. Tak samo jak każdy inny dysk.


(Guti89) #3

czyli tak podłaczony dysk działa wtedy w taki sam sposób jak pendrive? tylko że jest szybsze kopiowanie?

 


(dark__jedi) #4

To zależy jakim interfejsem go podłączysz. Najwygodniej kieszenią USB3. Ale 3,5 cala to duży dysk i jako przenośny może być jak najbardziej, ale gabaryt jednak jest.


(Guti89) #5

potrzebuje tylko tam zgrać jakieś foty a trochę tego jest zeby nie przepadły, w zasadzie do tego mi potrzebny tylko , pewnie raz na pół roku coś dogram i tyle, myślałem o takiej kieszeni : http://allegro.pl/kieszen-obudowa-usb-tracer-hdd-3-5-sata-ide-3tb-i5973894688.html 

lub takiej: http://allegro.pl/kieszen-obudowa-dysk-3-5-sata-natec-usb-3-0-zestaw-i6122467814.html

chce wydac max 100zł na kieszeń, jak znacie inne dobre to podeślijcie linka :slight_smile: Posiadam w kompie USB 2.0 a te kieszenie sa 3.0 czy to bdzie przeszkadzać?


(dark__jedi) #6

Zobacz co masz za mniej więcej 100zł

http://allegro.pl/dysk-przenosny-zewnetrzny-320gb-usb-pendrive-gwar-i6210090801.html

 

Jak podłączysz dysk raz na pół roku, to nie inwestowałbym w ogóle. Podłączyłbym dysk bezpośrednio w złącze SATA wewnątrz obudowy. Szkoda kasy.


(Guti89) #7

do tej pory tak robiłem włąsnie wewnątrz podłaczałem, ale jednak chciałem zakupic ta kieszeń :wink: doradzasz żeby kupić dysk przenośny jednak? tylko żeby był w miarę firmowy to w stówuie się nie wyrobie jednak, a kieszeń kupie za jakieś 75zł.


(Hrathen) #8

W skrócie:

 - kieszenie USB3 będą działać na USB2

 - wygodniej jest podłączyć kieszeń niż podłączać bezpośrednio do płyty - chociaż tutaj dużo zależy od miejsca w którym stoi obudowa.

 - minusem używania dysku 3.5 jako zewnętrznego jest to, że trzeba do niego podłączać dodatkowe zasilanie, dyskom 2.5 cala wystarczy zasilanie przez kabel USB.


(Guti89) #9

tak się składa że akurat listwę zasilająca mam zaraz koło komputera, tak ze to nie problem,ze musi mieć swoje zasilanie.  W takim razie kupuję kieszeń 3,5 za około 80zł a nie dysk przenośny za min.150zł (firmowy) dzięki wszystkim za rady :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:


(dark__jedi) #10

Pokazałem, że za podobną cenę kupisz dysk przenośny o tej samej pojemności tylko, że 2.5 cala.

Jeśli się upierasz, kup najtańszą obudowę, bo nie ma sensu inwestować w ten dysk więcej niż najniższa cena obudowy.

http://allegro.pl/qkh0-kieszen-usb-obudowa-na-dysk-twardy-sata-3-5-i6195409804.html