Dysk twardy 300-320GB, który możecie polecić

Witam.

Możecie polecić, który dysk twardy 300-320GB kupić ?

(Samsung, Seagate a może inny).

Seagate lub Hitachi, Samsungi są bardzo awaryjne. Jeśli zależy Ci na szybkości to Seagate jeśli na ciszy to Hitachi bo można go programowo wyciszyć.

Mój “odpukać” chodzi codziennie 12-16 godzin od prawie dwóch lat i jest OK.

Ta propozycja Hitachi zainteresowała mnie. Dzięki.

Nie wątpię, ale spójrz sam np. na komentarze na komputroniku, sporo jest wadliwych egzemplarzy, często gubią partycje itd. ale oczywiście z dyskami jest tak że zależy na jaki egzemplarz się trafi.

Ja mojego Hitachi mam już ponad 2 lata. Zero problemów, nie grzeje się obecnie ma 31stopni bez chłodzenia. Pracuje podobnie jak Twój po kilkanaście godzin, czasem nawet całą dobę. Są to dyski przystosowane do pracy 24/7.

Jest tylko jedno ale, są trudno dostępne w Polsce ale jak już taki znajdziesz to nie widzę przeciwskazań co do zakupu.

Moja lista najlepszych producentó dysków wygląda tak:

  1. Hitachi

  2. Seagate

  3. WD

  4. Samsung

ale największe zaufanie mam właśnie do Hitachi.

Tu jest pokazany : Hitachi Deskstar T7K500 (320GB, 16MB, SATA300)

ale trzeba sprawdzić, czy jest dostępny. Dzięki mlynek.

Złączono Posta : 06.04.2007 (Pią) 16:09

W Katowicach mam ten :Seagate ST3320620AS 320GB sATA II 16MB

Złączono Posta : 06.04.2007 (Pią) 16:51

Jeszcze jedno. Z testów na stronie Benchmark wynika, że dyski Hitachi z SATA 2 nie posiadają

możliwości wyboru trybu pracy SATA1/SATA2 (zworka).

Moja płyta ma interfejs SATA 1. Czy w związku z tym

ten dysk Hitachi “przejdzie automatycznie w tryb SATA 1” ?

Hitachi są standardowo ustawione na SATA1, aby je ustawić na SATA2 i/lub zmienić głośność dysku należy użyć programu hitachi feature tool, znajdziesz go tutaj http://www.hitachigst.com/hdd/support/d … eatureTool lub na płycie ultimate boot cd z różnym programami i tą płytkę POLECAM http://www.ultimatebootcd.com/

Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Hitachi [-X mój znajomy ma głośny jak ■■■■■■■, najgłośniejsza część w kompie, to mój WD ciszej pracuje, przy kopiowaniu plików.

Neon1992 Tak. Tak. Ten też biorę pod uwagę.

Jednak coraz bardziej przekonuję się do zakupu

dysku twardego Hitachi.

Złączono Posta : 06.04.2007 (Pią) 18:46

No i masz tu Babo placek.

Coś innego mnie bardziej nurtuje.

Przecież moje wiatraki są najgłośniejszą

częścią PC-ta.

:x chyba jakaś stara seria.

Na własne uszy słyszałem Hitachi Deskstar T7K500 320 GB i moja Barracuda to przy nim odrzutowiec :mrgreen:

Polecam do poczytania:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=225576

A ja mam Seagate 320GB xxxxAS 7200.10 zapis prostopadły i jestem bardzo zadowolony z niego. Temperatura nie przekracza 35*C i wszystko śmiga ładnie :slight_smile:

Mówię jak jest, przecież nie zmyślam.

podczas intensywnej pracy każdy dysk słychać ale to co usłyszałem od Hitachi Deskstar T7K500 i porównałem ze swoim to mi dało do myślenia.

jak 320GB to dla mnie w/w Hitachi.

Wiesz co dobre :slight_smile:

Powiem tak obecnie mam też Seagate 250GB SATA2 zapis prostopadły i jeśli nie wyciszam dysku Hitachi to głośność jest porównywalna, aczkolwiek nie mogę się przyzwyczaić do Seagate’a, strasznie skrobie przy zapisie/odczycie (ale jest strasznie szybki i to trzeba mu przyznać). Natomiast gdy wyciszę Hitachi to jedynym elementem mojego zestawu jaki słyszę jest Seagate, bo mam bardzo ciche wentylatory.

Generalnie przy zakupie dysku trzeba postawić sobie pytanie, do czego ma on służyć?

Hitachi ma lepszy czas dostępu niż Seagate, więc lepiej się nada do małych plików np. mp3, z kolei Seagate ma wyższe transfery, więc będzie lepszy do dużych plików.

Jak wcześniej pisałem Seagate’a nie można wyciszyć, jeśli więc będzie dla Ciebie za głośny to nic z tą głośnością raczej nie zrobisz.

Kolejna zaleta Hitachi: biorą mniej prądy niż pozostali producenci. Co prawda różnica to tylko ok. 3W, ale zawsze to coś.

Hitachi mają pozycjonowanie głowic, więc mogą pracować praktycznie cały czas bez błędów odczytu, u pozostałych producentów dysk po 2,3 dniowej pracy non stop potrafi dosyć mocno zwolnić.

Jak dla mnie tylko Hitachi, ale decyzję musisz podjąć sam, jak wcześniej napisałem zależy do czego ma to być dysk.

Też mam Samsunga jak na razie dobrze działa a mam go 4 lata a chodzi codziennie też będzie z ok 12-16 godzin.

Witam.

Obecnie mam dwa dyski twarde :

Samsung 160GB SP1614C (SATA I),

Seagate 60GB ST360021A (ATA).

W moim PC-cie najgłośniejszy jest wiatrak zamontowany na pasywnym

chłodzeniu procesora. Dysków nie słyszę.

Ścianka boczna jest otwarta.

Ponieważ interesuje mnie temat HDTV potrzebuję dysku o dużej pojemności do materiału HD.

W tej technologii filmy zajmują średnio 4 do 8GB (720p) a nawet 16-20GB (1080p).

Wybór jest trudny, ale raczej skłaniałbym się w tej chwili ku Seagate.

Hitachi nie wszędzie można dostać, a co z serwisem ?