Dysk twardy 500GB - jakiej firmy wybrać?


(Piotrkijak) #1

Witam!

Jestem zainteresowany zakupem nowego dysku sata o pojemności 500Gb. Czy mógłbym prosić o podpowiedź jakiej firmy byłby najlepszy?


(Pawel Ryglicki) #2

Według mnie ten http://www.agito.pl/samsung/samsung-spi ... 30817.html


(Michal Kolatek) #3

WD AAKS 500GB, lub lepiej Samsung F1 ale 640GB.


(Mateusz Golebiowski) #4

Dobrą opcją jest również SEAGATE 500GB/7200/32mb cache


(Piotrkijak) #5

Dysku z firmy seagate raczej nie wezmę po moich ostatnich przeżyciach z tym dyskiem :/. Miałem jeden, to rozsypał się po roku czasu(chyba poleciała mechanika dysku), wysłałem na gwarancję i dostałem naprawiany, który w ciągu kilkunastu miesięcy "złapał" bad sectory


(Michal Kolatek) #6

500GB Seagate miały wadę, przynajmniej pierwsze.

http://ftp.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=17424

A jaki wtedy jaki miałeś zasilacz? Tak pytam z ciekawości.


(Piotrkijak) #7

Mam jekiegoś Chiefteca 350W.


(Piotrkijak) #8

Tobi , Widzę, że właśnie masz tego samsunga co mi polecasz, więc możesz mi napisać czy jest głośny bo niestety czasami kopmuter zostawiam załączony na noc i też mi zależy na tym, żeby dysk był cichy.


(Michal Kolatek) #9

Też czasem zostawiam na noc, dysk przy rozruchu kompa świszczy przez parę sekund, później jest cichy kompa mam cały czas rozkręconego śpię ok 2m od kompa i głośniejszy od dysku jest wentylator od proca ok 1100rpm, spać przy dysku się da, temp bez większego obciążenia 28-29 st, przy kopiowaniu nie przekroczył mi jeszcze 30 st.


(Mateusz Golebiowski) #10

Nawet mnie nie strasz bo dopiero co kupiłem dysk 500gigowy seagate :x .

Nie wiem co o tym sądzić wcześniej podobną sytuację miały samsungi mam nadzieję że mój świerzy dysk będzie długo chodził jak wcześniejszy maxtor 80 gigowy


(Piotrkijak) #11

Ja nie straszę, tylko stwierdzam fakt :slight_smile: Pozatym Seagate od stycznia przyszłego roku będzie obowiązywała 3 letnia gwarancja a nie 5 letnia :slight_smile: