Dysk twardy a sciaganie plikow z neta

(Twistt) #1

Czesc :wink:

Mam problem z dyskiem twardym. Czy jezeli mam go uszkodzonego to ma to wplyw na sciaganie plikow z neta?

(marcin82) #2

Jeśli dysk ma tzw. bad sectory, to mogą wystąpić problemy z każdym plikiem zapisywanym na dysku, nie tylko z plikami ściąganymi z internetu.

(Twistt) #3

Nie wiem dokladnie co jest temu dyskowi, ale byl on naprawiony w serwisie jakims programem czy cos , dokladniej nie wiem jak wytlumaczyc, nie znam sie po prostu :wink: Zostalam poinformowana w serwisie ze i tak i tak dysk nadaje sie do wymiany poniewaz w kazdej chwili moze on po prostu 'pasc' i wlasnie zauwazylam ze wolniej ogolnie chodzi mi caly system, a dodatkowo plik ktory wczesniej sciagalam z neta pobieral mi sie w godzine a teraz musze czekac 18 godzin ;| Jest mniejszy transfer, jednak mysle ze to nie jest wina neta.

(Drobok) #4

Jaki to plik, oraz skąd go ściągasz ? Start >> uruchom >> chkdsk /r. Sprawdź prędkość łącza na http://www.speedtest.net/

//edit

Skoro nie rozumiesz mojej wypowiedzi to na tym kończy się moja pomoc w stosunku do ciebie. Pewnie to jakiś piracki soft z torrentów ...

(Twistt) #5

Ping; 15 ms , predkosc pobierania ; 4,34 Mb/s predkosc wysylania; 0,25 Mb/s

Ten sam plik ściagal mi sie jeszcze wtedy kiedy dysk byl OK , o wiele krocej, a teraz moj transfer przy jego pobieraniu wynosi max 19 KB/s :expressionless: I zastanawiam sie czy to wina tego dysku czy tez cos nie tak jest z netem.

(Cedar) #6

W jaki sposób ściągasz te pliki? Może torrent?

Jakiego typu to jest łącze (kablówka, linia telefoniczna, radiówka itp)?

Przeprowadź testy Benchmark, Error scan i pokaż stronę Health programu HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro ... 12177.html i zamieść na forum wyniki

(Twistt) #7

Ok, juz chyba wiem co jest nie tak :wink: Probowalam sciagnac z dobreprogramy , cos co wazylo okolo 1gb i mialam transfer 523 - 524 KB/s , takze cos jest chyba nie tak z poprzednim serwerem.

Teraz pytanie dotyczace dysku twardego.

Czy ktos moglby doradzic mi jaki dysk twardy powinnam kupić? Jakie informacje sa potrzebne do tego by wybrac odpowiedni?

(marcin82) #8

Podaj model płyty głównej komputera, jeśli to laptop - podaj model laptopa. Podaj też wyniki dotyczące obecnego dysku twardego, o które pytał kolega Cedar.

(Twistt) #9

Ok zaraz wszystko podam. Moze to glupie ale czy sprawdzanie tego dysku poprzez ten program nie uszkodzi go bardziej badz nie zaszkodzi mu? Po prostu dopiero co odebralam kompa z serwisu i wiem ze bylo cos robione z tym dyskiem takze mozna powiedziec ze aktualnie 'zyje z dyskiem jak na bombie' bo w kazdej chwili moze calkowicie mi pasc, a co za tym idzie - koszty ;p Jezeli test nie ma wplywu na dysk to wykonam go i podam wyniki :slight_smile: A model plyty glownej komputera to Asus P5QPL-AM

(Cedar) #10

Pokaż chociaż zawartość zakładki Health - to nie jest związane z żadnym testowaniem powierzchni dysku, więc niczym mu nie grozi.

Pozostałe testy związane są ze skanowaniem powierzchni czyli bardzo teoretycznie "zużywają" dysk a w przypadku będącego na wykończeniu...

(Twistt) #11

Ok, czyli rozumiem ze po zainstalowaniu programu, wlaczyc go i od razu przejsc do zakladki health?

(Cedar) #12

Tak.

(Twistt) #13

jrac7s.jpg

Dodam ze moj dysk głosno chodzi ;|

I jaak? Pomoze ktos ? :slight_smile: