Dysk twardy a sciaganie plikow z neta

Czesc :wink:

Mam problem z dyskiem twardym. Czy jezeli mam go uszkodzonego to ma to wplyw na sciaganie plikow z neta?

Jeśli dysk ma tzw. bad sectory, to mogą wystąpić problemy z każdym plikiem zapisywanym na dysku, nie tylko z plikami ściąganymi z internetu.

Nie wiem dokladnie co jest temu dyskowi, ale byl on naprawiony w serwisie jakims programem czy cos , dokladniej nie wiem jak wytlumaczyc, nie znam sie po prostu :wink: Zostalam poinformowana w serwisie ze i tak i tak dysk nadaje sie do wymiany poniewaz w kazdej chwili moze on po prostu ‘pasc’ i wlasnie zauwazylam ze wolniej ogolnie chodzi mi caly system, a dodatkowo plik ktory wczesniej sciagalam z neta pobieral mi sie w godzine a teraz musze czekac 18 godzin ;| Jest mniejszy transfer, jednak mysle ze to nie jest wina neta.

Jaki to plik, oraz skąd go ściągasz ? Start >> uruchom >> chkdsk /r. Sprawdź prędkość łącza na http://www.speedtest.net/

//edit

Skoro nie rozumiesz mojej wypowiedzi to na tym kończy się moja pomoc w stosunku do ciebie. Pewnie to jakiś piracki soft z torrentów …

Ping; 15 ms , predkosc pobierania ; 4,34 Mb/s predkosc wysylania; 0,25 Mb/s

Ten sam plik ściagal mi sie jeszcze wtedy kiedy dysk byl OK , o wiele krocej, a teraz moj transfer przy jego pobieraniu wynosi max 19 KB/s :expressionless: I zastanawiam sie czy to wina tego dysku czy tez cos nie tak jest z netem.

W jaki sposób ściągasz te pliki? Może torrent?

Jakiego typu to jest łącze (kablówka, linia telefoniczna, radiówka itp)?

Przeprowadź testy Benchmark, Error scan i pokaż stronę Health programu HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html i zamieść na forum wyniki

Ok, juz chyba wiem co jest nie tak :wink: Probowalam sciagnac z dobreprogramy , cos co wazylo okolo 1gb i mialam transfer 523 - 524 KB/s , takze cos jest chyba nie tak z poprzednim serwerem.

Teraz pytanie dotyczace dysku twardego.

Czy ktos moglby doradzic mi jaki dysk twardy powinnam kupić? Jakie informacje sa potrzebne do tego by wybrac odpowiedni?

Podaj model płyty głównej komputera, jeśli to laptop - podaj model laptopa. Podaj też wyniki dotyczące obecnego dysku twardego, o które pytał kolega Cedar.

Ok zaraz wszystko podam. Moze to glupie ale czy sprawdzanie tego dysku poprzez ten program nie uszkodzi go bardziej badz nie zaszkodzi mu? Po prostu dopiero co odebralam kompa z serwisu i wiem ze bylo cos robione z tym dyskiem takze mozna powiedziec ze aktualnie ‘zyje z dyskiem jak na bombie’ bo w kazdej chwili moze calkowicie mi pasc, a co za tym idzie - koszty ;p Jezeli test nie ma wplywu na dysk to wykonam go i podam wyniki :slight_smile: A model plyty glownej komputera to Asus P5QPL-AM

Pokaż chociaż zawartość zakładki Health - to nie jest związane z żadnym testowaniem powierzchni dysku, więc niczym mu nie grozi.

Pozostałe testy związane są ze skanowaniem powierzchni czyli bardzo teoretycznie “zużywają” dysk a w przypadku będącego na wykończeniu…

Ok, czyli rozumiem ze po zainstalowaniu programu, wlaczyc go i od razu przejsc do zakladki health?

Tak.

jrac7s.jpg

Dodam ze moj dysk głosno chodzi ;|

I jaak? Pomoze ktos ? :slight_smile: