Dysk twardy- ciągły restart

Witam

Stara płyta ascrock k7vt4a pro

Dysk sata.

Wczesniej wszystko chodzilo

Po odpoaleniu dochodzi do planszy uruchom system windows normalnie.i nastepuje restart kompa.i tak za każdym razem.

W trybie awaryjnym też sie nie odpala i restartuje

Zmiana bootowania i wykonaj naprawę systemu windows automatyczną.

Sprawdź, czy nie masz uszkodzonych sektorów na dysku.

Jesli tak, zrób kopię dysku (na inny), a potem odzyskiwanie (kopiowanie).

Witam kolego

Wejdź do biosu ustaw bootowanie kompa z innego napędu np. CD, DVD i zrestartuj kompa z bootowalnej płyty,

jak dalej jest źle wejdź do biosu wywal z ustawień HDD, wyłącz kompa odłącz fizycznie dysk HDD od płyty głównej i zasilania,

odpal kompa z bootowalnej płyty

Działania te powinny dać Ci odpowiedzieć czy winowajcą restartów kompa jest HDD.

Pozdrawiam

Nie mam opcji odpalic napedu zeby bootowal.przynajmniej teraz sie nie da bo kiedys było mozna.z usb też nie da rady (pzynajmniej jesli chodzi o win7 - z xp nie probowalem)

Postanowiłem u kolegi wrzucic xp na czysto bez sterow na ten dysk.i poźniej normalnie odpalic u siebie.wiem ze juz tak kiedys robilem.niestety nie przynioslo to rezultatow.

dysk podpinalem u kolegi co winde instalowalem wiec dysk jest chyba dobry.

Wychodzi na to że to chyba wina płyty głównej

Czegoś nie rozumiem, nie masz w biosie płyty głównej opcji do zmiany napędu z którego z którego będzie uruchamiał się komputer?

Kolego zrób tak idź do swojego kolegi ze swoim dyskiem i sformatuj go, następnie podłącz go do swojego komputera.

W komputerze zmień w biosie opcję startu komputera z HDD (tz. dysku tego c:) na napęd CD zapisz te ustawienia w biosie i zresetuj kompa.

Następnie włóż płytę (płyta musi być bootowalna!) z systemem np. Windows XP do napędu (tego co ustawiłeś w biosie) i zainstaluj go na dysku.

Wejście do biosu komputera (czyli płyty głównej)możliwe jest w większości komputerów poprzez trzymanie klawisza DELETE w czasie restartu komputera.

Kolego zdarza się tak, że Windows nagrany na dysku umieszczony w innym komputerze niż docelowy na tym docelowym się nie uruchamia (Windows ładuje sterowniki obsługujące chipset, pamięć itp.)

Sprawdź też czy na dysku z Windowsem jest zaznaczona partycja jako priorytetowa czyli mająca pierwszeństwo przed innymi partycjami, a może winą całej tej sytuacji jest podłączenie drugiego dysku do komputera który ma też ustawioną partycję z atrybutem pierwszeństwa (wtedy komp “głupieje”).

Ciekaw też jestem jak odbywała się instalacja Windowsa u kolegi - czy przypadkiem nie poprzez zgranie z innego dysku (bo z tym się spotkałem),

czy podczas instalacji dysk był podłączony jako drugi czy też był sam, czy po zainstalowaniu na nim Windowsa kolegi komputer z tego dysku (podłączony jako jedyny w komputerze) uruchamiał się z niego. Kurcze trzeba być wróżbitą, żeby przy tak małej ilości informacji coś wydedukować i dać sensowną radę.

Aaa, kolego czy próbowałeś wtedy przy tych restartach uruchomić Windowsa w trybie awaryjnym?

A może jeszcze przed tymi wszystkimi działaniami z dyskiem spróbuj podłączyć jako jedyny inny dysk ze sprawdzonym systemem z którego w 100% startuje inny komputer (jeśli będzie problem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym). Tylko przed tym działaniem sprawdź w biosie czy wykrywanie dysku jest ustawione na automatyczne (nie znam płyty).

Powodzenia

w obydwu przypadkach.dysk funkcjonowal samodzielnie.instalacja była wykonana w sposob prawidlowy.moze tam cos wczesniej niejasno napisalem.normalnie było ustawiane bootowanie w biosie i naped nie statruje.dziwi mnie to bo kiedys normalnie startowal

Rozumiem, że normalnie to znaczy bootowanie z CD?. Jeśli tak się rzecz ma to sprawdź podłączenie CD (okablowanie, może jakiś nie kontakt) jeśli to nie pomoże podmień napęd na inny, a może płyta jest nie bootowalna.

Komputer ustawiony np. na bootowanie z CD jeśl nie znajdzie bootowalnej płyty w napędzie CD przechodzi do bootowania z następnego (w ustawieniach) napędu np.HDD lub USB itd.

Tak czy siak kolego, żeby dalej rozważać problem sprawdź ten napęd oraz spróbuj jak pisałem wcześniej odpalić kompa z dysku ze sprawdzonego systemu z którego w 100% startuje inny komputer oraz koniecznie doprowadź do stanu bootowania się kompa z CD.

Tytułowy Dysk twardy myślę, że jest dobry.

oczywsicie z bootowanie z cd :).zgadzam sie z toba i dzieki za podpowiedź.jakos mi wylecialo z glowy ze jeszcze naped moze byc “trafiony”