Dysk twardy- ciągły restart

(Halibut10) #1

Witam

Stara płyta ascrock k7vt4a pro

Dysk sata.

Wczesniej wszystko chodzilo

Po odpoaleniu dochodzi do planszy uruchom system windows normalnie.i nastepuje restart kompa.i tak za każdym razem.

W trybie awaryjnym też sie nie odpala i restartuje

(Boshi) #2

Zmiana bootowania i wykonaj naprawę systemu windows automatyczną.

(Daneodzyskaj) #3

Sprawdź, czy nie masz uszkodzonych sektorów na dysku.

Jesli tak, zrób kopię dysku (na inny), a potem odzyskiwanie (kopiowanie).

(Ja$) #4

Witam kolego

Wejdź do biosu ustaw bootowanie kompa z innego napędu np. CD, DVD i zrestartuj kompa z bootowalnej płyty,

jak dalej jest źle wejdź do biosu wywal z ustawień HDD, wyłącz kompa odłącz fizycznie dysk HDD od płyty głównej i zasilania,

odpal kompa z bootowalnej płyty

Działania te powinny dać Ci odpowiedzieć czy winowajcą restartów kompa jest HDD.

Pozdrawiam

(Halibut10) #5

Nie mam opcji odpalic napedu zeby bootowal.przynajmniej teraz sie nie da bo kiedys było mozna.z usb też nie da rady (pzynajmniej jesli chodzi o win7 - z xp nie probowalem)

Postanowiłem u kolegi wrzucic xp na czysto bez sterow na ten dysk.i poźniej normalnie odpalic u siebie.wiem ze juz tak kiedys robilem.niestety nie przynioslo to rezultatow.

dysk podpinalem u kolegi co winde instalowalem wiec dysk jest chyba dobry.

Wychodzi na to że to chyba wina płyty głównej

(Ja$) #6

Czegoś nie rozumiem, nie masz w biosie płyty głównej opcji do zmiany napędu z którego z którego będzie uruchamiał się komputer?

Kolego zrób tak idź do swojego kolegi ze swoim dyskiem i sformatuj go, następnie podłącz go do swojego komputera.

W komputerze zmień w biosie opcję startu komputera z HDD (tz. dysku tego c:) na napęd CD zapisz te ustawienia w biosie i zresetuj kompa.

Następnie włóż płytę (płyta musi być bootowalna!) z systemem np. Windows XP do napędu (tego co ustawiłeś w biosie) i zainstaluj go na dysku.

Wejście do biosu komputera (czyli płyty głównej)możliwe jest w większości komputerów poprzez trzymanie klawisza DELETE w czasie restartu komputera.

Kolego zdarza się tak, że Windows nagrany na dysku umieszczony w innym komputerze niż docelowy na tym docelowym się nie uruchamia (Windows ładuje sterowniki obsługujące chipset, pamięć itp.)

Sprawdź też czy na dysku z Windowsem jest zaznaczona partycja jako priorytetowa czyli mająca pierwszeństwo przed innymi partycjami, a może winą całej tej sytuacji jest podłączenie drugiego dysku do komputera który ma też ustawioną partycję z atrybutem pierwszeństwa (wtedy komp "głupieje").

Ciekaw też jestem jak odbywała się instalacja Windowsa u kolegi - czy przypadkiem nie poprzez zgranie z innego dysku (bo z tym się spotkałem),

czy podczas instalacji dysk był podłączony jako drugi czy też był sam, czy po zainstalowaniu na nim Windowsa kolegi komputer z tego dysku (podłączony jako jedyny w komputerze) uruchamiał się z niego. Kurcze trzeba być wróżbitą, żeby przy tak małej ilości informacji coś wydedukować i dać sensowną radę.

Aaa, kolego czy próbowałeś wtedy przy tych restartach uruchomić Windowsa w trybie awaryjnym?

A może jeszcze przed tymi wszystkimi działaniami z dyskiem spróbuj podłączyć jako jedyny inny dysk ze sprawdzonym systemem z którego w 100% startuje inny komputer (jeśli będzie problem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym). Tylko przed tym działaniem sprawdź w biosie czy wykrywanie dysku jest ustawione na automatyczne (nie znam płyty).

Powodzenia

(Halibut10) #7

w obydwu przypadkach.dysk funkcjonowal samodzielnie.instalacja była wykonana w sposob prawidlowy.moze tam cos wczesniej niejasno napisalem.normalnie było ustawiane bootowanie w biosie i naped nie statruje.dziwi mnie to bo kiedys normalnie startowal

(Ja$) #8

Rozumiem, że normalnie to znaczy bootowanie z CD?. Jeśli tak się rzecz ma to sprawdź podłączenie CD (okablowanie, może jakiś nie kontakt) jeśli to nie pomoże podmień napęd na inny, a może płyta jest nie bootowalna.

Komputer ustawiony np. na bootowanie z CD jeśl nie znajdzie bootowalnej płyty w napędzie CD przechodzi do bootowania z następnego (w ustawieniach) napędu np.HDD lub USB itd.

Tak czy siak kolego, żeby dalej rozważać problem sprawdź ten napęd oraz spróbuj jak pisałem wcześniej odpalić kompa z dysku ze sprawdzonego systemu z którego w 100% startuje inny komputer oraz koniecznie doprowadź do stanu bootowania się kompa z CD.

Tytułowy Dysk twardy myślę, że jest dobry.

(Halibut10) #9

oczywsicie z bootowanie z cd :).zgadzam sie z toba i dzieki za podpowiedź.jakos mi wylecialo z glowy ze jeszcze naped moze byc "trafiony"