Dysk twardy - czy do wymiany?

Witam od jakiegoś czasu laptop uciążliwie zawiesza się podczas pracy i nie można go w żaden sposób odwiesić. Dopiero po wyjęciu baterii wszystko wraca teoretycznie do normy mówię teoretycznie, ponieważ problem po jakimś czasie znowu występuje. I tak od kilku dni. Postanowiłam więc sprawdzić dysk twardy bo program antywirusowy nie wykazuje żadnych infekcji a temperatury są w normie (niedawno czyszczony, nałożona nowa pasta). Zrobiłam pomiary HD Tune i Crystal Disk Info. Laptop marki Lenovo G530,nie jest już pierwszej nowości ma ponad 5 lat  :) Czy dysk twardy jest do wymiany? Dodam jeszcze tylko że w Crystal Disk info widnieje napis stan : uwaga na żółto i problem występuje w sektorze C5 :slight_smile: Za wszelkie informacje dziękuję i pozdrawiam  :) Ps. Jutro wrzucę resztę screenów więc wszystko będzie widać  :slight_smile:

post-283344-0-13007400-1442257207_thumb.

Proponuje odpalić na laptopie program MHDD. Plik w postaci obrazu .*ISO wypalasz na płytę CD i z niej odpalasz laptopa. To mogą być uszkodzone sektory. Pozdrawiam. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vxz4w1eYlWA

Masz niestabilne sektory na dysku zerowanie plus remap prawdopodobnie rozwiąże problem. Oczywiście bezpowrotna utrata wszystkich danych na dysku.

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Dziękuję spróbuję i dam znać jakie efekty :slight_smile: Załączam pozostałe screeny z HD Tune i Crystal Disk Info Ps. Czy zerowanie i reamp uratują ten dysk? Podejrzewam także że dysk może padać już ze starości ale spróbować nie zaszkodzi :slight_smile:

post-283344-0-17060300-1442305433_thumb.

post-283344-0-79312500-1442305444_thumb.

Może, ale nie musi. Na pewno nie pogorszy sytuacji. 

Witam wykonałam zerowanie i remap dysk twardego :slight_smile: Czy zastosowane metody pomogły ? Czy dysk jest do wymiany ? Dziękuję za udzielone do tej pory porady :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

 

Oto wyniki PRZED :    http://zapodaj.net/16eb254fa49c4.jpg.html

 

PO :   http://zapodaj.net/73c663fe24c84.jpg.html

Jest lepiej, bo odzyskałaś uszkodzony sektor jak i jeden najwolniejszy. Więc może pracować.

Witam mam pewien problem otóż wyzerowałam i zrobiłam remap dysku twardego. Chciałam przywrócić fabryczny obraz z płyt recovery Lenovo G530 zmieniłam opcje bootowania w biosie na CD jaklo drugi twardziel zapisałam ustawienia zaczęło bootować z CD. Wyświetliło start kliknęłam i tu komunikat One Recovery : za mało dostępnej powierzchni. O co chodzi? 

Z tego co się orientuje nie zadziała to na wyzerowanym dysku. Pobierz czysty obraz zgodny z posiadaną licencją przynajmniej nie dostaniesz w gratisie tony niepotrzebnych programów.

Dziękuję twoja porada okazała się pomocna dziękuję za wszystkie porady oraz wskazówki :slight_smile: Jednak niepokoi mnie temperatura dysku twardego bardzo szybko wzrasta nawet do 60 stopni ( laptop dzisiaj wyczyszczony z kurzu) pozostałe podzespoły temperatury w normie. Co może być przyczyną? Dysk marki WDC WD 320GB. Czy ze starości dysk może się nadmiernie grzać?

post-283344-0-07274300-1442492326_thumb.

Jaką masz budę i jak wyglądają temp. pozostałych podzespołów? Wrzuć screena z HWINFO zakładka Sensors (całe okno) przy okazji tak samo z HDTune zakładka Health też całe okno.

 

http://dpcdn-s03.pl/narzedzia/hw32_504.exe

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe

Witam dziękuję za szybką odpowiedź :slight_smile: Załączam screeny z HD Tune i HWINFO. Jeszcze jedna rzecz zauważyłam że kiedy wentylator chłodzi spadają temperatury pozostałych podzespołów oprócz dysku twardego. Temperatura dysku ciągle rośnie. 

Pomiar HWINFO :    http://zapodaj.net/9ad05cecbb0ee.jpg.html  

Dalsza część HWINFO : http://zapodaj.net/894b98c317774.jpg.html

HD Tune :    http://zapodaj.net/a24efbc03741f.jpg.html 

Sprzęt to laptop Lenovo G530

 

Ps. Coś tak czuję że szykuje się wymiana twardziela :slight_smile: Ale mogę się mylić :slight_smile:

Nie jest tragicznie z twardzielem po zerowaniu i remapie daję radę. Co do temp dysku w lapkach zawsze się grzeją zostaw otwarte te okno sensors jak grasz to odpal jakąś gierkę i zobacz np. po godzinie jak wyglądają temp. 

Znaczy się śmierć twardziela została odłożona w czasie to na pewno. Miałem jeden dysk, który był przegrzany i później już taki pozostał nawet w innym urządzeniu. Moim zdaniem lepiej ten dać do kieszeni i jako zewnętrzny używać. A do laptopa włożyć nowy.

Dziękuję za wskazówki oraz porady :slight_smile: Zdecydowałam się na zakup nowego twardziela :slight_smile: Temat zamykam. Pozdrawiam :slight_smile: