Dysk twardy do 250 zł

(Djzon) #1

Planuję zakup dysku twardego ale mam wątpliwości, który kupić.

Cena nie może przekroczyć 250 zł.

Chodzi mi o stosunek ceny do pojemności.. i SATA-3

1. Przy wyborze Seagate - słyszałem o wiekszej awaryjności i ograniczoną gwarancje.

2. Przy wyborze Samsunga - nie mam zastrzeżen do awaryjności gdyż miałem wiele sztuk i działały doskonale. Obecnie produkowane są tylko Sata-2 ?

3. WD - nie wiem jak z awaryjnością ale krąży wiele opini, że chodzą jak odkurzacze, traktory lub chroboczą (głośność).

Który więc mam wybrać ? Zależy mi an dużej pojemności i chociaż w miarę wydajny.

(malopolanin) #2

samsung po roku bad sektory.

WD 5 lat bez problemu.

(Djzon) #3

a co z głośnością WD w porównaniu np. do Samsunga?

(Marcin86s) #4

To ciekawe, bo kupiłem z 6 Samsungów dla siebie, znajomych i rodziny. Z żadnym nie ma problemów. :expressionless:

(Kozza) #5

Możesz śmiało brać Samsunga - obecnie tylko resztki z Allegro, jak wiemy Samsung już nie produkuje dysków pod swoją marką, sprzedali cały dział wiadomo komu :confused:

Z nowszymi WD jest lepiej jeśli chodzi o dB. W starszych 250GB głowice strasznie hałasowały.

(Jas162) #6

Nie napisałeś jaki to ma być czy nowy czy używany.

Ja mogę polecić samsunga hd502hj 500 GB. Na allegro może wyrwiesz używkę do 200 zł http://allegro.pl/hdd-3-5-cala-samsung-500gb-f3-16mb-sataii-hd502hj-i2377546224.html

(system) #7

A przepraszam, komu sprzedali dział dysków? Pierwsze o tym słyszę.

Ja natomiast polecam WD i Seagate, u mnie przez 6 lat bez problemów ale jak już padły to na amen :slight_smile:

Co do głośności, to zawsze WD było pionierem w tej dziedzinie, Seagate są całkiem ciche (choć zdarzają się też wyjce)

(Konradpastuszka) #8

Mam samsunga 250gb od 2006 roku , wd 400gb od 2009 roku - oba głośne ale działają bez zarzutu od nowości .

(Szotek5) #9

Samsung sprzedał swój dział dysków firmie Seagate.

(Grosjean) #10

Mam u siebie WD1002FAEX. Żadnych problemów z nim nie ma, ale potwierdzam że głowice było bardzo słychać jak zaczynał intensywnie pracować. Jak wyciszałem komputer to dysk wyciszyłem programowo ustawiając parametr AAM na maximum silence. Po tym dysku w ogóle nie słychać. Minusem jest zwiększony czas odczytu w czasie testów, ale w codziennym użytkowaniu nie zauważyłem różnicy, więc polecam. No i jest to seria Caviar black, czyli ma 5 lat gwarancji.

P.S To tylko moja opinia na temat WD, bo do 250 PLN to na pewno go nie dostaniesz.

(Djzon) #11

Tylko nowy.