Dysk twardy do 250 zł

Planuję zakup dysku twardego ale mam wątpliwości, który kupić.

Cena nie może przekroczyć 250 zł.

Chodzi mi o stosunek ceny do pojemności… i SATA-3

  1. Przy wyborze Seagate - słyszałem o wiekszej awaryjności i ograniczoną gwarancje.

  2. Przy wyborze Samsunga - nie mam zastrzeżen do awaryjności gdyż miałem wiele sztuk i działały doskonale. Obecnie produkowane są tylko Sata-2 ?

  3. WD - nie wiem jak z awaryjnością ale krąży wiele opini, że chodzą jak odkurzacze, traktory lub chroboczą (głośność).

Który więc mam wybrać ? Zależy mi an dużej pojemności i chociaż w miarę wydajny.

samsung po roku bad sektory.

WD 5 lat bez problemu.

a co z głośnością WD w porównaniu np. do Samsunga?

To ciekawe, bo kupiłem z 6 Samsungów dla siebie, znajomych i rodziny. Z żadnym nie ma problemów. :expressionless:

Możesz śmiało brać Samsunga - obecnie tylko resztki z Allegro, jak wiemy Samsung już nie produkuje dysków pod swoją marką, sprzedali cały dział wiadomo komu :confused:

Z nowszymi WD jest lepiej jeśli chodzi o dB. W starszych 250GB głowice strasznie hałasowały.

Nie napisałeś jaki to ma być czy nowy czy używany.

Ja mogę polecić samsunga hd502hj 500 GB. Na allegro może wyrwiesz używkę do 200 zł http://allegro.pl/hdd-3-5-cala-samsung-500gb-f3-16mb-sataii-hd502hj-i2377546224.html

A przepraszam, komu sprzedali dział dysków? Pierwsze o tym słyszę.

Ja natomiast polecam WD i Seagate, u mnie przez 6 lat bez problemów ale jak już padły to na amen :slight_smile:

Co do głośności, to zawsze WD było pionierem w tej dziedzinie, Seagate są całkiem ciche (choć zdarzają się też wyjce)

Mam samsunga 250gb od 2006 roku , wd 400gb od 2009 roku - oba głośne ale działają bez zarzutu od nowości .

Samsung sprzedał swój dział dysków firmie Seagate.

Mam u siebie WD1002FAEX. Żadnych problemów z nim nie ma, ale potwierdzam że głowice było bardzo słychać jak zaczynał intensywnie pracować. Jak wyciszałem komputer to dysk wyciszyłem programowo ustawiając parametr AAM na maximum silence. Po tym dysku w ogóle nie słychać. Minusem jest zwiększony czas odczytu w czasie testów, ale w codziennym użytkowaniu nie zauważyłem różnicy, więc polecam. No i jest to seria Caviar black, czyli ma 5 lat gwarancji.

P.S To tylko moja opinia na temat WD, bo do 250 PLN to na pewno go nie dostaniesz.

Tylko nowy.