Dysk twardy do internetu i filmów

WItam

 

Planuję zakupić dysk twardy 500GB do kompa, na płytkę GA-G31M-ES2L. 

 

Czy na dysk systemowy wystarczy green WD5000AZRX , ma 64MB cache’u?. Komp używany do netu o oglądania filmów HD. Czasem jakaś starsza gra. Czy taki dysk będzie dobry, staniał, kiedyś kosztował ponad 200zł. Jeśli nie, to dlaczego? 

 

 

Dzięki za radę. 

 

 

PS

Nie wiem dlaczego poleca się dyski green na magazyn danych. Przecież te dyski właśnie muszą być szybkie, bo się z nich kopiuje, zapisuje się na nich, więc właśnei takie dyski powinny być szybkie, żeby gługo nie czekać na zapis :shock:

Jako dysku systemowego raczej polecałbym SSD nawet 64 GB starczy, do kupienia za +- 220zł. A taki jak podałeś jest raczej wolniejszy niż Blue czy Black bo jego prędkość osiąga max w granicach 5900rpm.

Dwa dyski odpadają, bo hałas i zużycie prądu będą i ciepło. W rachubę wchodzi więc tylko jeden cichy dysk 500GB. Czyli może być ten WD5000AZRX?

 

Wystarczy do tych czynnoości o których wspomniałem?

 

Na dwa dyski i tak nie mam kasy! W rachubę wchodzi jeden.

 

 

dziękuję

 

abducted  ty kiedykolwiek  widziałeś  dysk  SSD   ??

Dzieki, ale tak jak pisałem, w grę wchodzi jeden, ze względu na ograniczone fundusze na ten cel.

 

 

To jak taki SSD jest pamięcą FLASH, to właśc. nie trzeba go umieszczać w szynie w obudowie - mógłby sobie swobodnie wisieć, podpięty tylko pod zasilanie i złączę do transmisji danych, pra?

 

Stosując dysk SSD, to tylko system ci szybciej poleci, a dane i tak trzymasz na magnetycznym tradycjnym, na którym zapisujesz i odczytujesz dane, a SSD tylko zostaje na system… (większe dane: gry, filmy, zdjęcia i tak trzymasz na zwykłym twardzielu)

 

Jak bedą dyski SSD 500GB, to mogę dopłacić, na razie są za małe żeby były na system i dane…

Pisałeś o dysku systemowym, a nie takim, który miałby służyć za archiwum danych. Stąd propozycja SSD.

No ja pytam o dysk systemowy, ale również będzie pełnił rolę jako magazyn danych, stąd 500GB. Ale nie chcę SSD. Czy do netu i filmów HD, do YT, i do starszych gier wystarczy ten co podałem (więc idzie o kmputer biurowy)? To chciałbym wiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów.