Dysk twardy do pracy 24/7 pod pełnym obciążeniem

(Suami777) #1

Witam,

Poszukuje dysku do home labu - serwera wirtualizacji przystosowanego do ciągłej pracy 24/7 w dużym obciążeniu. Już 2 dyski zaorałem :(.

Chciałbym żeby miał chociaż 2TB i nie był za drogi :frowning:

Możecie coś polecić ?

(Odyniec_Stary) #2

WD RED. 

(Suami777) #3

WD Red to mi właśnie padł :frowning: z tego co czytam nadje się na NAS’y ale nie do wirtualizacji.

Co myślicie o Black / Purpule ?

(Odyniec_Stary) #4

A co to za różnica? Praca ciągła to praca ciągła. Jeden zepsuty dysk o niczym nie świadczy.

WD Black bym z miejsca odrzucił, bo są awaryjne.

Seria Purple nie ma korekcji błędów, więc do powyższego zastosowania nadaje się raczej słabo. Samo WD odradza stosowanie tych dysków w serwerach.

(Suami777) #5

Jakoś mnie to nie przekonuje, nawet producent pisze o tym że RED jest do innego zastosowania.

Jakieś jeszcze opinie ?

(Odyniec_Stary) #6

A czym się różni Twoje zastosowanie od zastosowania serii RED? Producent rekomenduje te dyski do pracy ciągłej.

Ja mogę potwierdzić, że nadają się do takiej pracy, bo swego czasu miałem aż 6 takich dysków (obecnie 4 modele 3 TB).

Nic lepszego nie dostaniesz. Seagate Constellation jest drogi i nastawiony raczej na archiwizację. 

Najlepiej kup dwa takie dyski i postaw RAID1.

(Suami777) #7

Przy WD Red, producent mowi o “pracy pod zwiększonymi obciążeniami” przy WD Black o “ciągłej pracy”.

(Odyniec_Stary) #8

Jeżeli tak ślepo wierzysz w zapewnienia producenta, to może on Ci doradzi?

WD Black to mainstreamowa seria. Utworzono wobec niej sztuczną elitarność, a tak naprawdę wyróżnia się jedynie dłuższą gwarancją, która wcale nie przekłada się na mniejsze ryzyko awarii.

Jakkolwiek będziesz się upierał, tak nie masz innego wyboru niż RED. 

(Suami777) #9

Dzieki, zamowilem black. RED mam i nie jestem zadowolony :slight_smile:

(Odyniec_Stary) #10

Gratulacje.