Dysk twardy do pracy 24/7 pod pełnym obciążeniem

Witam,

Poszukuje dysku do home labu - serwera wirtualizacji przystosowanego do ciągłej pracy 24/7 w dużym obciążeniu. Już 2 dyski zaorałem :(.

Chciałbym żeby miał chociaż 2TB i nie był za drogi :frowning:

Możecie coś polecić ?

WD RED. 

WD Red to mi właśnie padł :frowning: z tego co czytam nadje się na NAS’y ale nie do wirtualizacji.

Co myślicie o Black / Purpule ?

A co to za różnica? Praca ciągła to praca ciągła. Jeden zepsuty dysk o niczym nie świadczy.

WD Black bym z miejsca odrzucił, bo są awaryjne.

Seria Purple nie ma korekcji błędów, więc do powyższego zastosowania nadaje się raczej słabo. Samo WD odradza stosowanie tych dysków w serwerach.

 

Jakoś mnie to nie przekonuje, nawet producent pisze o tym że RED jest do innego zastosowania.

Jakieś jeszcze opinie ?

A czym się różni Twoje zastosowanie od zastosowania serii RED? Producent rekomenduje te dyski do pracy ciągłej.

Ja mogę potwierdzić, że nadają się do takiej pracy, bo swego czasu miałem aż 6 takich dysków (obecnie 4 modele 3 TB).

Nic lepszego nie dostaniesz. Seagate Constellation jest drogi i nastawiony raczej na archiwizację. 

Najlepiej kup dwa takie dyski i postaw RAID1.

Przy WD Red, producent mowi o “pracy pod zwiększonymi obciążeniami” przy WD Black o “ciągłej pracy”.

Jeżeli tak ślepo wierzysz w zapewnienia producenta, to może on Ci doradzi?

WD Black to mainstreamowa seria. Utworzono wobec niej sztuczną elitarność, a tak naprawdę wyróżnia się jedynie dłuższą gwarancją, która wcale nie przekłada się na mniejsze ryzyko awarii.

Jakkolwiek będziesz się upierał, tak nie masz innego wyboru niż RED. 

Dzieki, zamowilem black. RED mam i nie jestem zadowolony :slight_smile:

Gratulacje.