Dysk twardy-Duzy problem

(Michalt7) #1

Witam, mam problem z dyskiem twardym. Chcę uratować z niego dane objawy są takie ze jak uruchomię kompa to słychać zgrzyty i później jest cisza i nic się nie dzieje nawet system się nie uruchamia. Polecono mi program HDD Regenerator i tu jest wielki probelm otóz program ma naprawić "Bad sectors" tylko ze on nie widzi dysku, a bios widzi dysk. Co mam zrobić prosze o pomoc

Mój dysk to WD Caviar 80gb 7200rpm 8mb

(JNJN) #2

A spróbuj go podłączyć jako Slave i zgraj dane jak da radę na inny dysk/nośnik.

Zastosuj nowszą wersję HDD Regenerator.

(Jsv8) #3

Witam,

przede wszystkim sprawdż na zewnętrznym zasilaczu czy kręci silnik.Następnie luty pinów od strony elektroniki.Może jeszcze taśma 80-tka?Jeśli wszystko jest ok,to jest problem z komunikacją i w ogóle z dyskiem.

Pozdrawiam

(Kazuio) #4

Gdyby była taśma 40 żyłowa to BIOS zrobiłby STOP i wyświetliłby w POST, że należy zastosować 80 żyłową. Piszczenie to może wina padniętego silniczka - a elektronikę BIOS może wykrywać (chyba, że i tu coś padło). Tak jak pisze jsv - nie kręci -> nie żyje. Jeśli to jakieś superważne dane to czeka cię wizyta w lab. odzyskiwania danych. Jedyne co możesz zrobić domowym sposobem to próba odzyskania danych po formacie itp, zerowanie dysku (low level format), naprawa bad sectorów, zmiana elektroniki dysku, drobne naprawy typu lutowanie pinów i to chyba tyle. Jak siada mechanika (silniczki, głowice) to nic nie poradzisz.

(Michalt7) #5

tylko ze nawet najnowsza wersja HDD regeneratora tez go nie wykrywa, myslałem ze to program lewy ale sprawdziłem go na innym kompie i tam juz widzi dysk

(ak6) #6

Sprawdziłeś program czy swój dysk ?? :smiley:

(Michalt7) #7

program i dysk na 2 kompie jest to samo w biosie widzi,a HDD regenerator pisze ze nie moze znalesc dysku