Dysk Twardy - jak włączyć UDMA Mode 7

Posiadam dysk twardy SAMSUNG HD161HJ (160 GB). HDTune pokazuje mi coś takiego na temat dysku:

Standard: ATA/ATAPI-0 - SATA II

Supported: UDMA Mode 7 (Ultra ATA/512)

Active: UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)

Moje pytanie w takim wypadku brzmi następująco: jak aktywować UDMA Mode 7?

wgrac sterowniki sata do chipsetu i uruchomic tryb AHCI/RAID w biosie…

Pobrałem sterowniki NVIDIA MCP65 SATA AHCI Driver. Pobrał się plik *.exe, który po uruchomieniu wypakował sterowniki. Uruchomiłem menedżer urządzeń i w sekcji "Kontroler IDE ATA/ATAPI wybrałem aktualizację sterownika “Podstawowy kanał IDE” wskazując ścieżkę z sterownikami, które wcześniej pobrałem. Niestety, ale aktualizacja się nie powiodła… Wykonałem ponownie aktualizację, tylko tym razem “Standardowy podwójny kontroler PCI IDE” - tutaj niestety również aktualizacja się nie powiodła. Przeszedłem do katalogu z pobranymi sterownikami i PPM na plik “NVGTS.INF” a następnie Zainstaluj. Nic się nie działo - nie wyskoczył żaden komunikat, spróbowałem jeszcze raz, ale również żadne okienko się nie pojawiło… Mimo to uruchomiłem ponownie komputer i ustawiłem AHCI, ale system nie chciał wystartować - powróciłem na IDE.

W jaki sposób poprawnie zainstalować owe sterowniki?

sterowniki sata sa z regoly zintegrowane ze sterami do plyty i te zainstalujesz spod windowsa - poszukaj na stronie producenta mobo, nie chipsetu 8)

jesli masz tylko stery sata, to sa zapewne pod floppy, czyli f6 na poczatku instalacji systemu i zapodanie ‘innych niz mircosoftu’ - to operacja w dos’ie