Dysk Twardy - nie chce się otworzyć

Witam.

Mam problem z kompem, kiedys wewaliły mi sie wirusy do kompa, było ich dużo. Wiec zaczołem je usuwać. Jak wchodziłem do “Mój Komputer” to gdy chcialem wejsc na jakis dysk twardy wyswietlał mi się komunikat żebym wybrał jakis program do otworzenia tego pliku a to był dysk;/ Nie wiem co robić …

Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

ml168159751b4e2e688518d84c4c92babb804abc13608.jpg

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Wypróbuj polecenie:

Start -> Uruchom -> regsvr32 /i shell32

Dokładny opis do polecenia “regsvr32 /i shell32” możesz znaleźć na tym forum.

Najprawdopodobniej na tym dysku (lub systemowym) masz ukryty plik autorun.inf (w zawartości będzie chyba “open=copy.exe”) jeśli to to badziewie, które znam (musisz go usunąć). Na dysk dostaniesz się klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję eksploruj. Gdy usuniesz plik autorun powinno wszystko być ok (nie pamiętam czy jest potrzebny reset)

należy usunąć z dysku plik autorun.inf, a nie go tworzyć !!

ok, ale nie moge tego pliku znaleść(dałem też opcje pokaż ukryte pkiki i fordery i nic), ale gdy wpisze jego nazwe to go otwiera i sa w nim jakieś literki:

;AKwo3d0koiKKfekr02l0orrqj31qaw1Li5Da38of39qCK9iXi42sws2KjAcK1al7w4lskilidq8kraDf4HLowil3AD4j

[AutoRun]

;1lpq2w2krK4wLLwaadDdak3fsLilkLrr3kdk0e4SX2dikLwk8csqLq5D1llod82Kw1ljLsKfj4Ka

open=x6.bat

;5qwjf0Aa7wAsdASo47rLij1aOkA2jjF237lLe0jn3aKJaalK44Kj2wUkklar2KwL3q3dra4432awlKpfdrsKs2qJ4f2KkAdZo43LJqKdakwi5oLZl9s093l5iD1aw

shell\open\Command=x6.bat

;liKjDCfoAj4aae3rarq3s9Kl3k0d22efkdOpf5iiDj0rZsoqqKL84l35dAis3aaLewiJla3X3Z4Akm2jSwscDe42o12wHd73kkwiK5so0004cA1qKAwd5qdiskLls

shell\open\Default=1

;k1wAp7LIroAssa2Li4aeaaq0DKkfkka5423n0ilqJaiD7o3jD

shell\explore\Command=x6.bat

;ad2f3jkoSpw2FaIoKCwr1lq384a09KfLwJ2il4aa41j7LKwca25isD5saD3kriZeAk2smkKnDaD2Lr4K44Kr03liqpAsJKkHs5Kqao1OawlsJddiolacoiA30

link1, link2

daj Loga z Hijackthis i Combofix

opis jak to zrobić masz tutaj

viewtopic.php?f=16&t=213350

viewtopic.php?f=16&t=36654

Za pomocą Total Commander na pewno znajdziesz ten ukryty plik i go skasujesz ja miałem kiedyś taki sam problem.

Skasowanie samego autorun.inf nie wystarczy, lepiej było by gdybyś go wpierw otworzył w notatniku i sprawdził do jakiego pliku się odwołuje. Może to być np. ctfmon lub jeden ze skryptów *.vbs, pełno takiego robactwa krąży.

dalej nie mogę usunąć tego pliku, może jest jakies polecenie przez opcje Start __> Uruchom zeby po wpisaniu tego polecenia usunął sie ten plik

Z tego co widzę ten plik to x6.bat i powinien znajdować się w katalogu wraz z plikiem autorun.inf choć nie zawsze. Zaprzęgnij do pracy szukajkę windowsa, wcześniej włącz opcje pokazywania plików systemowych.

Co do mojej poprzedniej wypowiedzi to sorki ale nie zwróciłem uwagi, że już go otworzyłeś :oops:

Gdy szukałem tego pliku za pomoca Start–> Wyszukaj analazlo mi mase takich plików w roznych folderach;/

Nie moge go znaleść … Dam rady go otworzyć ale nie dam rady go usunać. Robie to przez opcje Start -->Uruchom, bo inaczej nie moge dstac suie do dysków.

masz syf na kompie w związku z tym daj logi jak napisałem wcześniej

Kiedyś przez te logi zepsół mi sie system, gdy włączałem kompa zaraz przy zalogowaniu się zacinał i nic nie dałem rady zrobić.

to nie przez te logi, nie masz czego się bać

jeśli chcesz usunąć syf i mieć czysty system zrób jak napisałem

Zgadzam się z nowy10 , bez tych logów nie będziemy wstanie ci pomóc.

ok, zrobie te logi tylko z którego programu? Jest ich tam duzo.

oto logi z 2 programów:

http://www.wklej.org/id/4373db0a79

http://www.wklej.org/id/35551af1ed

poczekaj aż jakiś specjalista od logów tu zajrzy

lub napisz do moderatora z prośbą o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo

tam szybciej ktoś zajrzy

pozdrawiam

nowy10 daruj sobie OT-y

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Windows Registry Editor Version 5.00 


[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Użyj http://www.softpedia.com/get/Security/S … Tool.shtml